Yükleniyor...

Balinalar Çok Fazla Bitcoin (BTC) Topluyor: Kripto Piyasası Felaketin Eşiğinde!

Bitcoin oluşumu, merkeziyetsizlik ideallerine dayanıyor.

Balinalar Çok Fazla Bitcoin BTC Topluyor Kripto Piyasası Felaketin Eşiğinde

Bitcoin oluşumu, merkeziyetsizlik ideallerine dayanıyor. BTC, kimsenin sahibi olmadığı veya kontrol etmediği bir para birimidir. Bu sebeple BTC’nin sahibi kim? sorusunun cevabı olmaması gerekiyor!

Hükümetler her yıl trilyonlarca dolar basıyor ve bunları likidite infüzyon faaliyetleri olarak gösteriyor. Bu paralar nüfusun sadece en zengin %10’una dağıtılıyor. Bitcoin’in bu ön yargıyı kaldırması gerekiyordu. Ancak, BTC’de bu oyuna alet edilmek isteniyor.

Büyük Finans Kurumları Bitcoin (BTC) Biriktiriyor

BTC birikimi şaşırtıcı oranlarda gerçekleşiyor. Yakın tarihli bir istatistikte yatırım şirketi Grayscale’nın BTC’nin yarılanma etkinliğinden bu yana 18.910 Bitcoin satın aldığı açıklandı. Bu sayının ne kadar çok olduğunu anlamak için yarılanma etkinliğinden bu yana sadece 12.337 Bitcoin çıkarıldığını söylemek gerekir. Kısaca yarılanmadan sonra çıkarılan tüm BTC’lerin 1,5 katı Bitcoin satın alınmış gözüküyor.

Birkaç kurumsal firmada Bitcoin satın almaya başladı. Analitik firması Skew, tarafından yayınlanan veriler, dün sona eren Bitcoin opsiyonlarına olan toplam ilginin 250 milyon doların üzerinde olduğunu gösterdi. Bu rakamlar bazı şirketlerin BTC satın almak için milyonlarca dolar yatırım yaptığını gösteriyor.

Balinalar Tarafından BTC Birikimi Neden Endişe Kaynağıdır?

Birkaç hissedar tarafından büyük ölçüde kontrol edilen herhangi bir finansal araç risk oluşturur. Mekezsiz yönetim, varlığı kontrol eden herhangi bir ayrı tüzel kişinin olmaması anlamına gelir.

Bununla birlikte, büyük şirketler bu kadar çok sayıda Bitcoin alırsa, bunun ciddi sonuçları olabilir. BTC’yi kontrol eden şirketler, BTC fiyatlarını istedikleri gibi değiştirebilirler.

Risk sadece BTC fiyatlarındaki değişiklikle sınırlı değildir. İnsanlar Bitcoin’e olan güvenini kaybederse, 170 milyar dolarlık piyasa değeri hızla buharlaşabilir. Ve bu felaketin gerçeğe dönüşmesinin bazı nedenleri şunlar olabilir:

  • Google ve diğer çeşitli araştırma kuruluşları tarafından geliştirilen Quantum üstünlüğü teknolojisi, finans dünyasında devrim oluşturabilir.
  • Bitcoin kullanımını yasaklayan veya kısıtlayan anti-düzenleyici yasalar BTC fiyatlarında büyük bir düşüşe neden olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner