Yükleniyor...

Boğa Alarmı: Bitcoin (BTC) 20 Bin Dolar Seviyelerine Çıkmadan Önce Beliren Trend Yeniden Göründü!

Bitcoin ve kripto para piyasası genel olarak son birkaç gündür oldukça iyi performans gösteriyor.

Bitcoin Boğa Koşusu

Bitcoin ve kripto para piyasası genel olarak son birkaç gündür oldukça iyi performans gösteriyor. Perşembe günü lider kripto para birimi 9,500 dolara yükseldi. Varlık böylece, Goldman Sachs yatırım bankasının kripto paralara dair öngördüğü eleştiriye de yanıt vermiş oldu.

Bitcoin rallisi, varlık haberin yazımı sırasında 9.519 dolar civarında seyrettiği için heyecanını yitirmiş gibi görünüyor. Ancak Bitcoin 2017’de tam 20 bin dolar seviyesine yükselmeden hemen önce gerçekleşen bir trend yeniden belirince, Bitcoin yatırımcılarına da gün doğmuş oldu.

Bu Trend En Son Görüldüğünde, Bitcoin Boğa Piyasasına Girmişti

Analitik firması Glassnode, Bitcoin yatırımcılarının ciddi bir şekilde durduğunu ve Bitcoin arzının %60’ının bir yıldan uzun bir süredir sabit kaldığını bildirdi. Blok zincirinde bu kadar büyük miktarda BTC arzı hareketsiz kaldığında, BTC’yi 20 bin dolara gönderen 2017 boğa koşusu görülmüştü.

Glassnode, Bitcoin arzı ile onu takip eden yukarı yönlü fiyat hareketi arasında açık bir korelasyon gösteren bir tabloya işaret etti.

Ancak bu trendin, boğa piyasasının ufukta olduğunu gösteren tek sinyal olmadığı unutulmamalıdır. Twitter’daki ismiyle BTC_JackSparrow adlı bir trader, BTC’nin varlığı 10 bin doların üzerine çıkarmak için bir sonraki boğa koşusunu hızlandıracak bir devam paterni girdiğini belirtti.

Ufukta Boğa Mı Var?

Sadece BTC’nin güç işaretleri gösteren teknik bilgiler değil, varlığın temelleri de boğaya işaret ediyor.

Coinkolik geçtiğimiz günlerde, GrayScale’in son aylarda çok miktarda Bitcoin yatırımı yaptığını bildirmişti.

Ayrıca ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşları da yeniden canlandı. Geçen yıl bu ticaret savaşı arttıkça Bitcoin’in de eli güçlenmişti. Analistler bu yıl da benzer bir olayın olma olasılığını tekrar gözden geçiriyor.

Dahası Fed, batmakta olan ekonomiyi kurtarmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduğunu belirtti. Likidite enjeksiyonları, önemli bir kıtlığa sahip olan Bitcoin için olumlu bir ortam oluşturmaktadır. Daha fazla sayıda insanın,bu para politikasından kaynaklanacak sorunlara karşı korunmak için kripto paralara dönmesi bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner