Yükleniyor...

Balinalar iş başında: TRB düşüşe geçti

Zincir içi analiz firması Lookonchain'den alınan veriler, birkaç büyük Tellor (TRB) balinasının, TRB'nin Ekim ayındaki hızlı yükselişinin ardından önemli karlar elde ederek geçtiğimiz hafta varlıklarının bir kısmını sattığını ortaya koydu.

TRB

Zincir içi analiz firması Lookonchain’den alınan veriler, birkaç büyük Tellor (TRB) balinasının, TRB’nin Ekim ayındaki hızlı yükselişinin ardından önemli karlar elde ederek geçtiğimiz hafta varlıklarının bir kısmını sattığını ortaya koydu.

TRB’nin Binance’ten bilinmeyen cüzdanlara taşındığı tespit edilen üç büyük işlem, kar amaçlı işlemleri gözler önüne serdi. Bir balina, 94 dolar çektikten sonra 107 dolar yatırarak yaklaşık 1 milyon dolar kazanç elde etti. Ancak, 138 dolardan fon çekip 95 dolardan geri alan başka bir şirket 4 milyon dolar zarar etti.

Bu hareketler, TRB’nin 150 doların üzerindeki son yüksek seviyelerinden yüzde 30’dan fazla geri çekilmesine katkıda bulundu. Bazı yatırımcılar muhtemelen TRB’nin Ekim ayındaki %150’den fazla yükselişinin ardından aşırı genişlediğini düşündü ve bazı kazançlar elde etme fırsatı yakaladı.

Ancak Lookonchain, toplam değeri yaklaşık 100 milyon dolar olan 1 milyondan fazla TRB’yi elinde tutan 20 balina olduğunu belirtti. Bu uzun vadeli sahipler, TRB’nin 2022’deki büyük yükselişiyle on milyonlarca dolar kazanarak genel olarak hala karda sayıldı.

Birçoğunun, çekirdek pozisyonlarını korurken daha fazla yükseliş beklentisiyle masadan bir miktar sermaye çekiyor olabileceği kaydedildi. Veriler, hızlı bir ilerlemenin ardından normal kar alma faaliyetini vurguladı ve yükseliş eğiliminin sona erdiğine işaret etti.

Bu büyük hisse sahipleri, büyük miktarda satış yapmaya başlarlarsa TRB’nin daha büyük düzeltmesinin ne zaman gerçekleşebileceğini ölçmek için izlenecek anahtar olacaktır. Şimdilik, çoğu balina rekor seviyedeki varlıkların yakınında gezinmeye devam ettiği için satışlar sınırlı kalıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner