Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) için korkutan senaryo: 30 bin dolar gelebilir!

Kripto analisti Ali Martinez, Bitcoin'in (BTC) 36 bin 400 dolar desteğine tutunamayacağını ve 30 bin dolara kadar düşebileceğini belirtti.

BTC düşüş

Kripto analisti Ali Martinez, Bitcoin’in (BTC) 36 bin 400 dolar desteğine tutunamayacağını ve 30 bin dolara kadar düşebileceğini belirtti.

BTC ve beraberinde altcoin’ler, son iki aydır dikkat çeken yükselişlere imza attılar. Bitcoin spot ETF’lerin onaylanmaya yakın olduğu haberleri, BTC fiyatını yükseltti. BTC, Eylül ayından bu yana yüzde 40’a yakın yükseliş yaşadı. Diğer taraftan birçok altcoin, Eylül ayından bu yana iki katına yakın yükselişler yaşadı.

Piyasanın pozitif ilerlediği son birkaç ayda, boğa söylemleri çoğaldı. Ancak düşüşün kapıda olduğuna yönelik söylentiler de çoğalmaya başladı. Kripto analisti Ali Martinez, X platformu üzerinden yaptığı paylaşımda BTC için 30 bin doları işaret etti.

Düşüş sinyalleri başladı: 30 bin doları işaret etti!

Popüler kripto analisti Ali Martinez, Bitcoin’in (BTC) 36 bin 400 dolar seviyesinde istikrarlı bir destek bölgesi oluşturduğunu, ancak olası kırılımın düşüşü şiddetlendirebileceğini belirtti.

Analist, yaşanabilecek düşüş senaryosunda BTC’nin önce 34 bin 300 dolara ineceğini ve daha sonra 30 bin dolara nihai bir geri çekilme yaşayacağını tahmin etti.

Martinez, belirlediği iki destek bölgesinin potansiyel alıcıların yoğunlaştığı seviyeler olduğunu ifade etti. Analiste göre, özellikle 30 bin dolar civarında güçlü kurumsal alımların gelmesi muhtemel görünüyor.

Bitcoin spot ETF’lerin her an onaylanabilecek olma ihtimali ve piyasanın pozitif ayrışması, BTC fiyatını 40 bin dolara hedeflemişti. Ancak ABD’de açıklanacak tüketici enflasyonunun beklentiler altında kalacağına yönelik söylentiler işleri değiştirdi. Enflasyon beklentisi, BTC fiyatını düşürmeye başladı. BTC, son 24 saatte yüzde 2’ye yakın düşüşü yaşadı. Lider kripto para birimi 37 bin dolar seviyelerinden 36 bin 200 dolara kadar geriledi.

Haberlerin etkisini kaybetmesi, ETF beklentilerinin önceden fiyatlaması ve altcoin’lerin aşırı şişmiş olması düşüş beklentilerini çoğaltıyor. Birçok görüş, BTC’nin 30 bin dolara kadar düşüş yaşayacağı konusunda kararlı durumda. Böyle bir düşüş senaryosunun gerçekleşmesi halinde, altcoin’lerde de yüzde 10 ila 30 arasında düşüşler görülebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner