Yükleniyor...

Elon Musk ilhamlı yeni coin uçuyor: Tehlike kapıda olabilir!

Elon Musk'ın yapay zeka girişimi Grok AI'den ilham alınarak oluşturulan kripto para GROK, yüzde 13 bine yakın yükseliş yaşadı.

GROK elon musk

Elon Musk’ın yapay zeka girişimi Grok AI’den ilham alınarak oluşturulan kripto para GROK, yüzde 13 bine yakın yükseliş yaşadı.

Tesla, SpaceX ve Twitter gibi küresel şirketlerin sahibi Elon Musk, yeni bir yapay zeka girişimini duyurdu. Grok AI adlı yapay zeka projesini hayata geçiren Musk, kısa sürede yoğun ilgiyle karşılaştı. Diğer taraftan anonim kripto yaratıcıları Musk’ın hamlesini fırsata çevirmeye çalıştı. Uniswap üzerinden piyasaya sürülen GROK, Grok AI’den ilham alınarak oluşturuldu. Anonim şahısların oluşturduğu kripto para kısa sürede yüzde 13.000 yükseldi.

GROK, merkeziyetsiz borsada alınıp satılıyor ve 3,5 milyon dolarlık bir likiditeye sahip. Ayrıca GROK, kısa sürede 160 milyon doları aşan piyasa değerine ulaştı. GROK, Musk ile herhangi bir bağlantısı bulunmayan bir kripto para olarak biliniyor.

Elon Musk’ın yapay zeka girişiminin kripto parası çıkarıldı

Elon Musk’ın yeni yapay zeka girişimi Grok AI’nin kripto parası çıkarıldı. Musk veya Grok AI ile ilişkisi olmayan bu kripto para, anonim şahıs veya şahıslar tarafından Uniswap’te piyasaya sürüldü. Musk, herhangi bir kripto para girişimlerinin olmadığını duyurmuştu. Ancak GROK adlı bu kripto para, yoğun ilgi gördü.

Elon Musk

Kısa sürede popülerlik kazanan GROK, 160 milyon dolarlık piyasa değerine ulaştı. GROK, piyasaya çıktığı andan itibaren yüzde 13.000 yükseliş yaşadı. Kripto yatırımcıları, GROK’un yeni bir Floki olabileceği ihtimaliyle alım gerçekleştirdi.

CoinDesk’in yaptığı habere göre, GROK için tehlikeli bir durum söz konusu. Bu tehlike, kripto para biriminin likiditesinin 3,5 milyon dolar olmasından kaynaklanıyor. İlk aşamalarda GROK alan yüklü cüzdanlar, olası satış durumunda likiditeyi boşaltabilir. Likiditenin boşalması halinde ise GROK fiyatında büyük bir düşüş yaşanabilir.

DEXTools verilerine göre, GROK’un en büyük sahipleri 2,1 milyon dolardan 6 milyon dolara kadar gerçekleşmemiş kar elde etmiş durumda. Ancak GROK-USD çifti için mevcut likidite Pazartesi itibarıyla sadece 3,5 milyon dolar seviyesinde. Bu da tek bir büyük satışın yükselişi devirebileceği anlamına geliyor.

Herkesin birkaç tıklamayla kripto para çıkarabildiği bugünlerde, yatırımcıların daha dikkatli hareket etmesi öneriliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner