Yükleniyor...

Balinalar Sessizce Ethereum (ETH) mu Topluyor? Santiment Açıkladı

Kripto para istihbarat platformundan elde edilen veriler, büyük paralı oyuncuların ikinci en büyük kripto para biriminin değerindeki artışla birlikte sessizce Ethereum (ETH) biriktirdiğini ortaya koyuyor.

ethereum balina eth fiyat

Kripto para istihbarat platformundan elde edilen veriler, büyük paralı oyuncuların ikinci en büyük kripto para biriminin değerindeki artışla birlikte sessizce Ethereum (ETH) biriktirdiğini ortaya koyuyor.

Santiment, yeni bir Twitter gönderisinde 36.600 takipçisine 10.000 ETH’den fazla adrese sahip adres sayısının son iki ayda arttığını, 10.000 ETH veya daha azına sahip adreslerin aynı sürede azaldığını söyledi. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“ETH’nin 31 ayda ilk kez 750 doları geçmesiyle, sadece 2 ay öncesine kıyasla 10.000’den fazla ETH’ye sahip 39 tane daha Ethereum adresi olduğunu keşfettik. Bu arada, 1-10.000 ETH’ye sahip adreslerin sayısı bu süre içinde azaldı.”

Santiment’in grafiği ayrıca 1-100 ETH’ye sahip adreslerin sayısının 19 Aralık’ta düştüğünü ortaya koyuyor. Kripto para analiz firması, merkezi olmayan finans (DeFi) ile ilgili bir sorunun keskin düşüşü tetikleyebileceğini belirtiyor:

“Bu gruptan iki hafta önce yaşanan bu büyük düşüş bizi de şaşırttı. Ayrılmanın ne kadar büyük olduğu düşünüldüğünde, DeFi ile ilgili bir anormallik olabilir.”

Kripto para trader’ı Alex Saunders, küçük ölçekli ETH sahiplerinin sayısı hızla artarken, sinyalin lider akıllı sözleşme platformunun geleceği için iyiye işaret ettiğini söylüyor.

“Balinalar perakende satış yaptıkça ETH biriktiriyor.”

Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmaya devam ederken, Ethereum, 1,432 dolarlık 2018 rekor zirvesini henüz ziyaret etmedi. Ethereum, yaklaşık üç yıl önce tanık olunan rekor seviyesinden yaklaşık %50 daha düşük bir seviye olan 760 dolar civarında işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner