Yükleniyor...

Balinaların da radarında: Maker (MKR)

Balinaların da radarına giren Maker (MKR), dikkatleri üzerine çekmeye başladı.

Maker MKR balina birikimi

Balinaların da radarına giren Maker (MKR), dikkatleri üzerine çekmeye başladı.

Kripto para birimlerinin Bitcoin’den (BTC) bağımsız olarak gerçekleştirdiği yükselişler, yatırımcıları boğa beklentisine sokuyor. Solana’nın ardından Mina’nın da yükseliş yaşaması, altcoin yatırımcılarını hareketlendirdi. Birçok yatırımcı, henüz potansiyel yükselişini yaşamamış kripto para birimlerini irdelemeye başladı.

Bireysel yatırımcıların potansiyel yükselişleri kovaladığı bugünlerde, balinaların hareketleri de gündeme düşüyor. Lookonchain’e göre bir balina cüzdanı Binance’ten kişisel cüzdanına 3.150 MKR (4,55 milyon dolar) çekti.

Balinaların da radarına giren MKR, olası yükseliş potansiyeliyle dikkatleri üzerine çekmeye başladı.

Maker (MKR) beklentileri karşılayabilir mi?

Lookonchain’in zincir üstü verilerine göre, 4,55 milyon dolara tekabül eden 3.150 Maker’ı (MKR) Binance’ten kişisel cüzdanına çekti. Balina hareketi, olası MKR yükselişine yönelik beklentileri artırdı.

MKR, kripto para piyasasındaki yükselişe henüz tam anlamıyla eşlik edebilmiş değil. Popüler kripto para birimi, Eylül ayından bu yana yaklaşık yüzde 37 yükseldi. Birçok majör kripto para biriminin ayrıştığı ve boğa koşusu yaşadığı son birkaç ayda, MKR’ın performansı zayıf kaldı.

MKR, Ethereum balinalarının da ilgi gösterdiği bir kripto para birimi olarak biliniyor. Maker, sunduğu DeFi hizmetleri ve protokolüyle ilgi çekmeyi başardı. Özellikle Maker hazinesinin tutarlı kullanımı ve DAI için oluşturulan destek, projeyi ön plana çıkarmaya başladı. Büyük beklentilerin oluştuğu Maker’ın yerel token’ı olan MKR, yükseliş potansiyeli taşıyan kripto para birimleri arasında gösteriliyor.

Maker MKR grafik analiz

Günü yüzde 4’e yakın yükselişle 1.480 dolarda geçiren MKR, önemli bir direnç noktasına yaklaşmış durumda. MKR, 1.489 dolar direncini her an test edebilir. Bu test sonrası kırılımın gelmesi halinde, fiyat hızlı bir şekilde 1.500 dolara yükselebilir. MKR, yükselişi sürdürmek için 1.489 doların üzerinde kalıcı olmak durumunda. Bu kalıcılık, MKR’ı bir sonraki direnç noktası olan 1.532 dolara taşıyabilir. MKR yatırımcıları, nihai direnç noktası olan 1.600 doları hedefleyebilir.

Diğer taraftan MKR, piyasanın negatif bir görünüme bürünmesi halinde 1.429 dolarda yer alan destek noktasına geri çekilme yaşayabilir. MKR, bu geri çekilme sonrası 1.429 dolar desteğinde tutunamazsa keskin bir şekilde 1.365 dolara kadar düşebilir. Bu bölge, alıcıların yoğunlaşabileceği bir bölge olarak gösterilebilir. 1.365 dolar da kaybedilirse sırasıyla 1.257 dolar ve 1.178 dolar önemli destek bölgeleri olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner