Yükleniyor...

Bank of America, Bitcoin’in (BTC) Enflasyondan Korunma Aracı Olamayacağını Söylüyor

ABD'nin en büyük bankalarından Bank of America, yayınladığı son araştırma makalesinde Bitcoin'in (BTC) enflasyondan korunma işlevi görmeyeceğini vurguladı.

bank of america

ABD’nin en büyük bankalarından Bank of America, yayınladığı son araştırma makalesinde Bitcoin’in (BTC) enflasyondan korunma işlevi görmeyeceğini vurguladı.

Bitcoin, kripto topluluğu tarafından bir “enflasyondan korunma aracı” olarak görülse de, varlık ABD hisse senetleriyle birlikte işlem görmeye devam ediyor. Özellikle Bitcoin ile Nasdaq 100 borsa endeksi arasındaki korelasyon, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış durumda.

Bitcoin’in son fiyat hareketi, makroekonomik koşullar tarafından yönlendirildi. Fed, Çarşamba günü gösterge faiz oranını 50 baz puan artırmaya karar vererek yükseliş tutumunu sürdürdü.

Lider kripto para bugün, 24 Şubat’tan bu yana en düşük seviye olan 35.268 dolar seviyesine kadar geriledi.

Bitcoin, geçtiğimiz yıl 69.044 dolar seviyesiyle ATH yaptıktan sonra yaklaşık olarak %48 oranında düşüş yaşadı.

Varlık, yılbaşından bu güne kadar %21.4 oranında düşüş yaşadı. Bitcoin ile sıklıkla karşılaştırılan altının değeri yıllık %2,88 oranında arttı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner