Yükleniyor...

Bank of America, Ethereum’un Ölçeklenebilirliğine Değindi

Yakın zamanda açıklanan Merge açıklamaları sonrası Ethereum oldukça fazla konuşulmaya başladı.

Bank of America Ethereumun Ölçeklenebilirliğine Değindi

Yakın zamanda açıklanan Merge açıklamaları sonrası Ethereum oldukça fazla konuşulmaya başladı. Bir taraftan ağın verimliliği tartışılırken, diğer taraftan beklentiler oldukça büyük. Son olarak Bank of America ise Ethereum odaklı bir rapor yayımladı. Raporunda Ethereum’un ölçeklenebilirliğine ve rakiplerine değinen banka beklentilerini de paylaştı.

Bank of America’ya Göre Ethereum PoS Geçişi Sonrası Yüzde 99 Daha Verimli Olacak

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ethereum Blockchain ağı hâlihazırda Proof of Work konsensüs mekanizmasını kullanıyor. DeFi ve NFT‘ler söz konusu olduğunda oldukça aktif olarak kullanılan Ethereum ağı, PoW yapısı nedeniyle oldukça düşük verimlilikle çalışıyor. Bunu çözüm olarak Proof of Stake’e geçmeye çalışan Ethereum, bu aşamalı olarak gerçekleştiriyor.

Bu 5 aşamadan ilki olan Merge yakı zamanda duyuruldu. Bank of America’ya göre Beacon Chain ile PoS’a geçecek olan ağ, yükseltme sonrası 15 TPS’den 100.000 TSP’ye kadar yükseltilebilecek.

Bunlara ek olarak raporunda diğer detaylara da yer veren Bank of America, Binance Smart Chain, Tron, Avalanche ve Solana gibi yeni Blockchain ağlarının yüksek ölçeklenebilirlik çözümleri nedeniyle Ethereum’un büyük bir pazar payını aldığını vurguladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x