Yükleniyor...

Cumhurbaşkanlığı NFT Atölyesi Gerçekleştiriyor

Küresel olarak hızla büyüyen NFT sektörü, Türkiye'de de hızla büyüyor.

Cumhurbaşkanliği NFT Atölyesi Gerçekleştiriyor

Küresel olarak hızla büyüyen NFT sektörü, Türkiye’de de hızla büyüyor. Bu teknolojilere katkı sağlamak amaçlı olarak Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde ise bir NFT Atölyesi gerçekleşecek. Geçtiğimiz haftalarda Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından da Nitelikli Fikri Tapu olarak isimlendirmesi ile gündeme gelen NFT teknolojisine odaklanılacak etkinlikte, metaverse ve blok zindir gibi konulara da değinilecek.

NFT teknolojisi özellikle gençler tarafında oldukça rağbet görüyor. Son dönemde birçok şirket ve sanatçının yer aldığı NFT sektöründe yatırımlar artarken üretilen ürünlerin sayısında da hızlı bir yükseliş yaşanıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Elon Musk’a edilen hediye ile de gündeme gelen NFT, geleceğin en önemli teknolojileri arasında yer alıyor. Nitelikli Fikri Tapu üzerinde kullanıcılar kendi dijital varlıklarını üreterek bu varlıkları metaverse ortamlarında etkileşime sokabiliyor.

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde gerçekleşecek atölye 4-5 Ağustos tarihlerinde yapılacak ve 2 gün sürecek ve toplam 6 saat olacak.

Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Seminer Salonunda (6. kat Seminer Salonu) 04-05.08.2022 tarihlerinde 13.30-16.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner