Yükleniyor...

Binance US, AMP’yi Delist Edeceğini Duyurdu

Binance'in ABD kolu olan Binance US, SEC'in menkul kıymet olarak nitelendirdiği AMP'yi delist edecek.

binance us

Binance’in ABD kolu olan Binance US, SEC’in menkul kıymet olarak nitelendirdiği AMP’yi delist edecek.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in ABD kolu olan Binance US, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) menkul kıymet olarak nitelendirdiği AMP’yi delist edeceğini açıkladı.

Binance US tarafından yapılan açıklamada, borsanın federal yetkililerin direktiflerine uyarken, şeffaflığı da her zaman desteklediğini vurguladı.

Borsa, projeleri Dijital Varlık Risk Değerlendirme Çerçevesi kapsamında ele aldıklarına işaret ederek, projelerin listeleme standartlarını karşılamaya devam etmeleri gerektiğini söyledi. Artık bu potansiyeli karşılamayan dijital varlıklar için derinlemesine bir inceleme yapıldığı ve sonuç olarak delist edilip edilmeyeceğine karar verildiğinin altını çizdi.

Açıklamada, listeleme ve delist etme işlemlerinin düzenleyici gelişmelere uygun olarak yapıldığının da altı çizildi.

SEC’in Coinbase davasında dokuz kripto varlığı menkul kıymet olarak nitelendirdiğini belirten Binance US, bu dokuz kripto paradan yalnızca AMP’nin platformda listelenmiş olduğunu ifade etti.

Binance, 15 Ağustos 2022’den itibaren AMP’yi delist edeceğini ifade etse de düzenleyicinin kararına göre tekrar listelenebileceğini de dikkat çekti.,

Binance US’ın açıklamasının ardından varlığın değerinde küçük bir düşüş meydana geldi.

AMP, yazı kaleme alındığı sırada 0,00906902 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner