Yükleniyor...

Bank of America: Solana, Kripto Dünyasının Visa’sı Olabilir

ABD’nin en büyük bankalarından biri olan Bank of America’nın analisti Alkesh Shah, Solana’nın kripto dünyasının "Visa'sı" haline gelebileceğini söyledi.

bank of america solana kripto dunyasinin visasi olabilir 6

ABD’nin en büyük bankalarından biri olan Bank of America’nın analisti Alkesh Shah, Solana’nın kripto dünyasının “Visa’sı” haline gelebileceğini söyledi.

ABD’li bankacılık devi Bank of America, önde gelen akıllı sözleşme platformlarından biri olan Solana hakkında umutlu görünüyor. Bankanın analistlerinden Alkesh Shah, Solana’nın Ethereum’un pazar payının bir kısmını alarak kripto dünyasının “Visa’sı” haline gelebileceğini düşünüyor. Ona göre kullanımının kolay olması, düşük işlem ücretlerine sahip olması ve farklılaştırılmış tasarımı ile Solana, Ethereum’un pazar payından çalmaya devam edecek. 

Solana’nın “merkeziyetsizliği” kripto topluluğunda tartışma konusu olsa da Shah böyle düşünmüyor. Analist konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Yenilikler nispeten merkeziyetsiz ve güvenli işlemlere olanak tanırken, ortalama 0.00025 ABD doları işlem ücreti ile saniyede yaklaşık 65.000 işlemin işlenmesine izin veriyor.”

Solana’nın Büyük Rallisi

Bilindiği gibi Solana, son bir yılda muazzam bir değer artışı yaşadı. 2021 yılı başlarında 3 dolar seviyelerinden işlem gören Solana’nın yerel tokenı SOL, yıl sonuna doğru 259 dolara kadar yükselerek %4200 gibi muazzam bir büyüme kaydetti. Piyasa değeri açısından en büyük beşinci kripto para olan SOL, yayın saati itibariyle 144 dolar seviyesinden işlem görüyor.  

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner