Birleşik Krallık'ta Bir Yargı Danışmanı, Yasaların Kriptoya Ayak Uydurabilmesi İçin Bir Kuruluş Önerdi • Coinkolik
Yükleniyor...

Birleşik Krallık’ta Bir Yargı Danışmanı, Yasaların Kriptoya Ayak Uydurabilmesi İçin Bir Kuruluş Önerdi

Birleşik Krallık’ta teknoloji danışmanlığı yapan bir profesör, yasal sistemin kripto alanına ayak uydurabilmesi için bir kuruluşa ihtiyacı olduğunu söyledi.

birlesik krallikta bir yargi danismani yasalarin kriptoya ayak uydurabilmesi icin bir kurulus onerdi

Birleşik Krallık’ta teknoloji danışmanlığı yapan bir profesör, yasal sistemin kripto alanına ayak uydurabilmesi için bir kuruluşa ihtiyacı olduğunu söyledi.

İngiltere ve Galler’de yargı erkine danışmanlık yapan Profesör Richard Susskind, yasal sistemin kripto ve blokzinciri gibi alanlara ayak uydurabilmesi için yasadaki boşlukları takip eden bir kuruluşa ihtiyacı olduğunu söyledi. Susskind ayrıca, böyle bir kurumun ortaya koyduğu düzenlemelerin de dünya çapında bir örnek teşkil ederek İngiliz hukukunun bir standart olarak uygulanabileceğine dikkat çekti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İngiliz hukuku, finans ve sigortacılık gibi alanlarda tercih ediliyor. Ancak bazıları, eğer kripto alanında yeniliklere ayak uyduramayıp zamanının gerisine düşerse, bu yönünü Singapur ve Dubai gibi merkezlere kaptırabileceğini söylüyor. 

Ülkede hukuk hizmetleri, kayda değer bir ekonomik değer sağlıyor. 2019’da hukuk hizmetleri, Birleşik Krallık ekonomisine yaklaşık 41 milyar dolara karşılık gelen 29.6 milyar sterlin katkı sağladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x