Yükleniyor...

Bank Policy Institute, Elizabeth Warren’ın kripto yasasını kabul etti

Wall Street Bank, senatör Elizabeth Warren'ın "sert" olarak nitelendirilen kripto yasasını kabul etti.

elizabeth warren

Wall Street Bank, senatör Elizabeth Warren‘ın “sert” olarak nitelendirilen kripto yasasını kabul etti.

Kripto para yasaları dünya genelinde halen bir tartışma konusu. Bununla birlikte bazı ülkeler konuya dair adım atmak konusunda geri kalmak istemiyor.

Elizabeth Warren’ın kripto yasası Wall Street Bank tarafından kabul edildi

Senatör Elizabeth Warren, kripto endüstrisini düzenlemeyi ve yasa dışı faaliyetleri önlemeyi amaçlayan yeni bir yasa tasarısını sunmuş ve bu tasarı, Washington merkezli bankacılık savunuculuk grubu Bank Policy Institute (BPI) tarafından desteklenmiştir. Bu destek, Warren ile Wall Street bankaları arasında genellikle anlaşmazlık yaşandığı göz önüne alındığında beklenmedik bir durum olarak değerlendirilmiştir.

otomatik piyasa yapici

Bank Policy Institute, özellikle kripto sektörü için daha sıkı kara para aklama önleme kuralları ve terörle mücadele finansmanı önlemleri çağrısında bulunan yasa tasarısını desteklemiştir. BPI’nin bu kararının temel nedeni, mevcut ABD kara para aklama mevzuatının dijital varlıkları kapsamamasıdır.

Bankacılık önderleri, bu yasa tasarısını desteklerken, kara para aklamayı önlemeye yönelik çabaları desteklediklerini ve bu önlemin önemli bir adım olduğunu belirtmişlerdir. Mevcut kara para aklamayı önleme ve Banka Gizliliği Yasası çerçevesinin, dijital varlıkları da hesaba katması gerektiğini ve ülkenin mali sistemini ve yasadışı finansmanı koruma sürecine dahil olmayı dört gözle beklediklerini ifade etmişlerdir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner