Yükleniyor...

Ducati, ilk NFT koleksiyonu için XRPL ile anlaştı

İtalyan motosiklet üreticisi Ducati, ilk NFT koleksiyonu için XRP Ledger ile ortaklık açıkladı.

francesco bagnaia ducati team

İtalyan motosiklet üreticisi Ducati, ilk NFT koleksiyonu için XRP Ledger ile ortaklık açıkladı.

Motorsporlarında birçok hayranı bulunan Ducati ekibi NFT koleksiyonu çıkarıyor. Üretici NFT koleksiyonu için Ripple’ın girişimi olan XRP Ledger ile anlaştı.

Ducati, NFT alanına XRP Ledger ortaklığı ile adım atıyor

İtalyan motosiklet üreticisi Ducati, Web3 alanına girmek için Ripple tarafından kurulan XRP Ledger ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu ortaklıkla birlikte Ducati, motosikletlerinin depolarında görünen tüm Ducati logolarını içeren ilk dijital koleksiyonunu XRP Ledger üzerinde piyasaya sürecek.

Ducati’nin ilk dijital koleksiyonu, Web3 dünyasına adım atarken öncelikle Ducati hayranlarına bir hediye olarak sunulacak. Kullanıcıların bu koleksiyona katılabilmek için yayın tarihinden itibaren yedi gün içinde kaydolmaları gerekecek. Koleksiyon, NFT dağıtım modelini izleyecek ve ilk koleksiyon parçasını alanlar ilerideki projelere erişebilecekler.

xrp ledger

Ducati’nin XRP Ledger ile gerçekleştireceği bu Web3 iş birliği, motosiklet üreticisinin önümüzdeki aylarda hızlı, düşük maliyetli ve karbon nötr XRP Ledger blok zinciri üzerinde teknik destek kullanarak yeni dijital toplama alanları ve NFT koleksiyonları geliştirmeyi planladığını gösteriyor. Bu adım, şirketin “dijital stratejisinin doğal evrimini” temsil ediyor.

Ducati ayrıca, daha önce ana şirketi Lamborghini ile bir NFT koleksiyonunda iş birliği yapmış olan Web3 Pro ile “The Epic Road Trip” adlı başka bir NFT koleksiyonu üzerinde de çalışıyor.

Ducati CEO’su Claudio Domenicali, Web3’a girişin Ducatisti topluluğuna daha fazla hizmet sunma ve yeni NFT tutkunlarıyla tanışma fırsatı olduğunu belirtti. Ducati, bu ortaklık sayesinde markasına özel dijital varlıklarla yeni bir topluluk oluşturmayı ve Web3 dünyasında varlık göstermeyi hedefliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner