Yükleniyor...

Bankacılık Devi BNY Mellon, Kripto Para Şirketi Fireblocks’a Yatırım Yaptı

Kripto para saklama hizmeti sunan Fireblocks, rakiplerinin satın alındığı bir zamanda 133 milyon dolar topladı.

bankacilik devi bny mellon kripto para sirketi fireblocksa yatirim yapti

Kripto para saklama hizmeti sunan Fireblocks, rakiplerinin satın alındığı bir zamanda 133 milyon dolar topladı. Yatırımcı grubu arasında, geçtiğimiz haftalarda Bitcoin hizmetleri sunacağını açıklayan ABD’nin en köklü bankalarından biri olan BNY Mellon da bulunuyor. 

Fireblocks CEO’su Michael Shaulov, bir röportajda konu ile ilgili CoinDesk’e şunları söyledi:

“Piyasa altyapısının büyük bir parçası olduk. Şu anda tümü büyük kurumlar olan 230’dan fazla müşterimiz var ve onlara finansal istikrarımızı ve bağımsız kalacağımızı garanti etmeliyiz.”

Shaulov, Fireblocks’un Bitcoin saklama hizmeti için BNY Mellon ile birlikte çalıştığını da doğruladı.

133 milyon dolarlık fonda Coatue, Ribbit Capital ve Stripes başı çekti. Önceki yatırımcılar olan Paradigm, Galaxy Digital, Swisscom Ventures, Tenaya Capital ve Cyberstarts Ventures da katılımcılar arasında yer aldı ve Temmuz 2018’de lansmanından bu yana Fireblocks’un toplam fonunu 179 milyon dolara çıkardı.

PayPal’ın Curv’ü satın aldığı haberinin ardından, kripto para sektörünün önde gelenleri 2021’nin fintech firmaları tarafından satın alınan küçük kripto para şirketleri ile öne çıkabileceğini belirtmişti. Wall Street önde gelenleri, müşterilerine kripto para hizmetleri sağlamak için aceleci davranıyor.  

Shaulov, konu hakkında şunları söyledi:

“Birisi tarafından satın alınmış olsaydık, Fireblocks’ın değeri bağımsız bir oyuncu olan Fireblocks’tan önemli ölçüde daha düşük olacaktı.”

Curv, PayPal’ın yetkisi altında çalışacak olsa da, Fireblocks, BitGo, Anchorage ve diğerleri, artık Shaulov’un hızla büyüyen kurumsal müşteri piyasası olarak adlandırdığı şey için rekabet edecek gibi görünüyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner