Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Blockchain Haberleri Bankacılık Devi HSBC'nin Yöneticisinden Blockchain Teknolojisine Övgü

Bankacılık Devi HSBC’nin Yöneticisinden Blockchain Teknolojisine Övgü

ABONE OL:google-news

Çok uluslu bankacılık devi HSBC’de Küresel Ticaret ve Alacak Finansmanı Başkanı Béatrice Collot, yapay zeka (AI), Nesnelerin İnterneti (IoT) ve Blockchain gibi gelişen teknolojilerin ticaret finansmanındaki rolünü açıkladı. Collot’a göre, Blockchain tüm paydaşları bir araya getirerek ve bilgilerin daha şeffaf bir şekilde paylaşılmasına olanak sağlayarak küresel ticaret finansmanını baştan aşağı değiştirmeye hazırlanıyor.

Henüz O Seviyeye Gelinmedi

Şeffaflık ve anlık işlem özelliğinin Blockchain’in gerçek gücü olduğunu söyleyen Collot, teknolojinin yalnızca zaman tasarrufu ve yüksek güvenlik değil aynı zamanda önemli finansal tasarruflar sağlayacağını belirtti. Bununla birlikte Collot, henüz o seviyeye gelinmediği iddia ederek Blockchain teknolojisinin faydalarının bu noktada potansiyel olarak düşünülmesi gerektiğini vurguladı. Collot, şu anda kullanımda olan üç büyük Blockchain platformu olarak Blockchain konsorsiyumu R3’ün Corda’sını, Ethereum‘u (ETH) ve IBM destekli Hyperledger’ı gördüğünü söyledi. Ayrıca, Blockchain platformlarının sayısının zamanla binleri bulabileceğini belirtti.

HSBC yöneticisi ayrıca bankanın Corda’nın desteklediği Voltron ticaret projesinin yanı sıra Blockchain ticaret finans platformları We.trade ve eTradeConnect’e aktif olarak katıldığını söyledi. Ekim 2018’de başlatılan Voltron projesi, akreditif işlemlerini işlemek için Blockchain’i kullanmayı hedefliyor. Projenin ilk canlı ticaret testi Kasım 2018’de Hollandalı uluslararası banka ING tarafından gerçekleştirildi. Ocak ayının ortalarında HSBC’nin 2018’de Blockchain’i kullanarak 250 milyar dolarlık döviz alım satım işlemlerini gerçekleştirdiği bildirilmişti. Bankanın “FX Everywhere” adındaki Blockchain platformunun geçen yılın Şubat ayındaki lansmanından bu yana 3 milyon işlem ve 150.000 ödeme gerçekleştirdiği bildirildi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar