Yükleniyor...

Binance CEO’su: Amazon Kendi Kripto Para Birimini Er Ya da Geç Çıkarmak Zorunda

Dev kripto para borsası Binance CEO'su Changpeng Zhao, yakın gelecekte büyük internet perakendecisi Amazon'un ürünlerini almak ve satmak için kullanılacak kendine ait para birimi çıkaracağına duyduğu güveni dile getirdi.

Kripto Para Borsası Binance CEO Changpeng Zhao

Dev kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao, yakın gelecekte büyük internet perakendecisi Amazon’un ürünlerini almak ve satmak için kullanılacak kendine ait para birimi çıkaracağına duyduğu güveni dile getirdi. Zhao, internet tabanlı işletmelerin kripto para birimlerini müşterileri için ödeme seçenekleri olarak entegre etme gereksinimi konusunda birçok tweet attı.

Zhao, kripto para birimlerinin başarılı bir şekilde ödeme yapmak için birçok işlem gerektiren geleneksel fiat para birimlerine göre daha ucuz yol olduklarını ve kullanımlarının daha kolay olduğunu söyledi. Ayrıca, kripto para birimlerinin kullanımının yalnızca geleneksel ödeme yollarına erişimi olanlardan ziyade dünyanın her yerinden müşterilerin daha geniş katılımına olanak sağlayacağını vurguladı. Bir e-ticaret sitesinin kripto paraları benimsemekle birçok kazanım elde edebileceğini kaydeden Zhao, bu tip işletmelerin kripto paralar ile ödeme kabul etme konusunda neden isteksiz olduklarını anlayamadığını ifade etti.

Amazon’un Sözde Para Birimi Amazon Coin

2018 yılında Amazon’un müşterileri için Bitcoin’i ödeme seçeneği olarak kabul etme konusuna sıcak baktığı yönünden birçok söylenti ortaya atıldı. Amazon’un kendi parasını çıkarmak için 2013’ten bu yana çalıştığı iddiaları var, ancak söz konusu para birimi tam anlamıyla bir kripto para birimi değil. Amazon Coin olarak adlandırılacağı öne sürülen para birimi Blockchain’de çalışmıyor. Para biriminin Android, iOS gibi yazılımların çalıştığı akıllı telefonlarda ve tabletlerdeki uygun uygulamalarda ve oyunlarda uygulama içi satın alımlarda kullanılmak üzere düşünüldüğü iddia ediliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner