Yükleniyor...
AL / SAT
PrimeXBT
Anasayfa Kripto Para Borsaları Bankacılık Devinden Kripto Para Borsaları İçin Önemli Hizmet

Bankacılık Devinden Kripto Para Borsaları İçin Önemli Hizmet

ABONE OL:google-news

Güney Koreli bankalar, ülkedeki en büyük ticari bankalardan biri olan Kookmin (KB) ile kripto para hamlelerini hızlandırıyor ve kripto borsaları gibi kurumsal müşterilerin Bitcoin varlıklarını koruyan bir dizi önde gelen blokzinciri aktörüyle birlikte bir “dijital varlık yönetimi şirketi” oluşturuyor. KB, kurumsal yatırımcılar için kripto varlık yönetimi ile ilgili hizmetleri sunmaya önümüzdeki aydan itibaren başlayacak.

CNews’in aktardığına göre KB, Kore Dijital Varlık (KODA) adlı yeni bir firmaya, blokzinciri hızlandırıcısı Hashed ve diğer blokzinciri yatırımcısı ve geliştiricisi Haechi Labs ile birlikte açıklanmayan miktarlarda stratejik bir yatırım yaptı. KODA, önümüzdeki aydan itibaren kurumsal müşteriler için bir beta hizmet sunmaya hazırlanıyor.

Kookmin Bank’tan bir yetkili, kripto borsaları da dahil olmak üzere kurumsal müşterilerin dijital varlıklarını yönetmeye başlamayı planladıklarını söyledi. Hashed CEO’su Kim Seojoon şunları söyledi:

“KB, Kore’deki en büyük banka. Bu anlaşmanın sektör için eminim pek çok anlamı var.”

KODA ileride yeni işlevsellik katmanları geliştireceğini de açıkladı. Firmanın geliştiricileri, sistemin aynı zamanda kripto varlıklara sahip işletmeler için bir b2b dijital varlık bankası olarak işlev göreceğini ileri sürüyor. Başlangıçta sadece Bitcoin ile uyumlu olacak sisteme daha sonra Ethereum‘un eklenmesi planlanıyor.

KODA, dijital varlıklarla ilgilenen kurum ve kuruluşlar için kripto varlık tröstleri, Kara Para Aklamayı Önleme (AML) çözümleri, vergi ve yasal uyum araçları ve tezgah üstü (OTC) hizmetler gibi çok çeşitli hizmet sunmayı planladığını da sözlerine ekledi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Market

Öne Çıkan Başlıklar