Yükleniyor...

Bankalar, Bitcoin Exchange Sitesi CampBX ile Çalışmayı “Düzenlemedeki Belirsizlik” Nedeniyle Durdurdu

Amerika menşeili Bitcoin alım-satım platformu CampBX, 31 Ocak tarihinde ACH (amerika'da EFT benzeri ödeme sistemi) ve havaleleri geçici olarak durdurduğunu duyurdu.

Amerika menşeili Bitcoin alım-satım platformu CampBX, 31 Ocak tarihinde ACH (amerika’da EFT benzeri ödeme sistemi) ve havaleleri geçici olarak durdurduğunu duyurdu.

Alpharetta, GA merkezli CampBX, blogunda duyurduğuna göre, anlaşmalı bankanın “Bitcoin ile ilgili işler ve şirketlerle olan ilişiğini kesmesi” nedeni ile, bu durumun yaşandığını belirtti. Hükümetlerin Bitcoin’le ilgili yapacağı “düzenlemelerin belirsizliği” ve son zamanlarda Bitcoin ile ilgili çıkan negatif haberlerin de bankanın bu tavrındaki kararını etkilediği söyleniyor.

campbxBu karar oldukça önemli çünkü CampBX, Payment Card Industry (PCI) sertifikası, yani kullanıcıların bilgilerini ve uygulamalarını kontrol ettiğini ve sakladığını belirleyen serfitika ile çalışmaya başlayan ilk Bitcoin exchange sitesiydi. CampBX, kullanıcılara anında alım satım imkanı vermenin dışında, bildirimleri SMS mesajları ile kullanıcılara iletiyor ve iki aşamalı güvenlik protokolü ile de kullanıcıların bilgilerini koruyordu.

Şirket, bu gelişmelerden sonra, kullanıcıların, şirket yeni bir banka ortağı bulana kadar Bitcoin alım satımlarını, başka ödeme metodlar ile CampBX sitesinden gerçekleştirmeleri ile ilgili uyardı.

Exchange Düzenlemeleri

CampBX bu düzenlemeler karşısında sakin bir duruş sergilemesine rağmen, ABD’li Bitcoin yatırımcıları New York Department of Financial Services duruşmasında, düzenlemelerin belirsizliğinin, Bitcoin ile ilgili piyasanın ve ABD’deki işlerin yurtdışında devam etmesine neden olduğu yönünde endişelerini dile getirdiler.

Charles Lee, New York eyalet duruşmalarında konu ile ilgili olarak, “Tüm düzenlemeler kriptopara birimlerinin ve cüzdanların güvenliği ile ilgili yardımlar sağlamalıdır.” demişti.

Potansiyel Ortaklar

CampBX, düzenlemelerdeki belirsizliğe rağmen, ortaklık yapacağı bankalar aramaya devam ediyor. Eğer tüm bu belirsizliklerle ilgili endişe duymayan bir ortak bulabilirlerse, bu onlar için iyi bir gelişme olacak. Web ödeme servisi OKPAY de, bankanın teklifi üzerine kriptopara birimine destekte bulunmuş ve bu yüzden geçici olarak servisleri durdurulmuştu, fakat daha sonra yeni bir ortak bularak işlerine devam etmeyi başarmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner