Yükleniyor...

Barstool Sports Kurucusu Dave Portnoy Trump’a Karşı Çıktı: Bitcoin (BTC) Bir Dolandırıcılık Değil

Barstool Sports'un kurucusu Dave Portnoy, Donald Trump ile aynı fikirde olmadığını ve Bitcoin'in bir dolandırıcılık olmadığını söyledi.

barstool sports kurucusu dave portnoy trumpa karsi cikti bitcoin btc bir dolandiricilik degil

Barstool Sports’un kurucusu Dave Portnoy, Donald Trump ile aynı fikirde olmadığını ve Bitcoin’in bir dolandırıcılık olmadığını söyledi.

Barstool Sports’un CEO’su ve kurucusu Dave Portnoy, başlangıçta Bitcoin’in bir “Ponzi şeması” olduğunu düşündüğünü itiraf etti. Sonunda tutumunu değiştirdi ve hatta lider kripto para birimini “dolandırıcılık” olarak nitelendiren Donald Trump’a karşı çıktı.

Trump Yanlış Düşünüyor

Barstool Sports’un kurucusu Dave Portnoy, “Varney & Co” için yakın zamanda yapılan bir röportajda, Bitcoin ve kripto piyasası hakkındaki mevcut görüşünü paylaştı. Yıllar önce, Bitcoin ilk ortaya çıktığında onun bir “Ponzi şeması” gibi göründüğünü söyledi, ancak daha sonra değerini anlamaya başladı:

”Bitcoin ilk tanıtıldığında uzun bir süre bunun bir Ponzi şeması olduğunu düşündüm. Ancak sonra bu fikrimden vazgeçtim. Çok fazla kabul görüyor, onu kullanan çok fazla insan var, çok fazla büyük insan buna inanıyor, çok fazla mağaza kabul ediyor. Likidite var. Kolayca girip çıkabiliyorsunuz.”

Son zamanlarda, eski ABD başkanı Donald Trump, Bitcoin’in bir aldatmaca gibi göründüğünü ve doları “dünyanın para birimi” olarak desteklediğini söyledi. Portnoy, ilk yıllarında varlık hakkında şüpheleri olmasına rağmen Trump’a karşı çıktı:

“Ne olarak başladığını bilmiyorum, ama kesinlikle şimdi bir dolandırıcılık olduğunu söyleyemem.”

Daha sonra Barstool Sports’un kurucusu kripto para piyasasının son zamanlardaki düşüşü hakkında yorum yaptı. Yakında kripto para birimlerinin fiat para birimi karşısındaki değerlerini arttıracağını söyleyen Portnoy, yatırımcıların sabırlı olması ve “uzun bir oyun için” beklemesi gerektiğini söyledi:

“Kripto paralar hiçbir yere gitmiyor ama %50 düşüşteyken her şeyin ne kadar harika gittiğiyle övünmek zor.”

Portnoy’deki Değişim

Eylül 2020’de Portnoy, Satoshi Nakamoto’nun anonimliği nedeniyle Bitcoin’in hesap verebilirlikten yoksun olduğunu ve yatırımcıların para kaybederlerse veya dolandırılırlarsa, tüm operasyonun arkasındaki kişinin kim olduğunu bilmeyi tercih edeceğini söylemişti. Portnoy daha da ileri giderek buna “büyük bir Ponzi şeması” adını da verdi.

Dave Portnoy’un bir dönem Bitcoin’e yatırım yaptığını belirtmekte fayda var. Portnoy 25.000 dolarlık bir kaybı olduğunu ve şu anda hiç Bitcoin’e sahip olmadığını söylüyor. Ek olarak, kripto para piyasası yerine hisse senetleri ile işlem yapmayı tercih ettiğini söyledi:

“Buna ihtiyacım yok. Hisse senetlerinin nasıl çalıştığını biliyorum. Hisse sahibiyim. Bu Bitcoin – Bu piyasaya hiç güvenmiyorum.”

Portnoy, her halükarda lider kripto para birimi konusundaki tutumunu değiştirmiş gibi görünüyor ve hatta bu konuda yanıldığını söylüyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner