Yükleniyor...

Başarılı Analist Bitcoin’i (BTC) Yorumladı: Mega Boğa Bekliyorum

Lider kripto para birimi birkaç saat içinde yaklaşık 10.

bitcoin boga 1

Lider kripto para birimi birkaç saat içinde yaklaşık 10.000 dolar kadar gerileme yaşadı ancak şimdi iyileşme belirtileri gösteriyor.

Dünyanın en önemli kripto para birimi Bitcoin (BTC), sadece birkaç saat içinde 44.900 dolarlık bölgeye, 54.000 dolarlık alandan düştü. O andan şimdiye kadar Bitcoin yeşil mumlarla karşılaştı ve iyileşiyor. BTC, yazının yazıldığı sırada 48.637 dolardan el değiştiriyordu.

Pazartesi günü, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, işlemlerin yürütülmesinin tamamen verimsiz olduğunu söyleyerek Bitcoin’i eleştirdi. Bitcoin zaten düşüşe geçmişti, Yellen’in bu ifadelerinin ardından ise yükseldi.

Tesla ve MicroStrategy gibi en büyük şirketler, son zamanlarda hissedarlarının 1 milyar dolardan fazla parasını kripto paraya tahsis ederek derin ilgi gösteriyor. Analistler bu gibi benimsemelerin Bitcoin’in uzun vadede iyiliği olacağını düşünüyor.

Analistler Şu Anki Durumu Nasıl Yorumluyor?

Popüler analist Dr. Hardfork, Bitcoin piyasa hakimiyeti ile ilgili açıklamalarda bulunarak ileride “mega bull” beklediğini dile getirdi. Hardfork, Telegram üzerinden bir grafik paylaşarak şu açıklamalarda bulundu:

“BTC dominance tekrar 64 testi yapıyor. Yani BTC’de sert bir yükseliş göreceğiz. Muhtemelen BTC 65.000 hedefini zorlayacak. Daha sonra mega boğa bekliyorum. 2017 dahil tüm altcoin’lerin yükselmesi.”

photo 2021 02 23 13.21.00

Boğa Bitmedi

Bir başka popüler analist Kripto Dayı ise boğa sezonunun bitmediğini dile getirdi. Kripto Dayı, şu ifadeleri kullandı:

“Boğa bitmedi arkadaşlar :) Bunlar boğada gayet doğal olan şeyler. Ama ne oldu ısrarla söylemlerimize rağmen kâr satışı yapmayan, kârını borsadan çekmeyenler, kârdan zarar etti ya da aldıklarını geri verdi.Uygun yerden giriş ve çıkış her zaman önemli.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner