Yükleniyor...

Ethereum’un (ETH) 2.000 Doların Üzerinde Yeni Zirveler Belirlemesine Neden Olabilecek 2 Katalizör

Lider altcoin Ethereum, piyasanın içinde olduğu bu büyük düzeltmede yaklaşık %30 değer kaybetti.

ethereumun eth 2 000 dolarin uzerinde yeni zirveler belirlemesine neden olabilecek 2 katalizor

Lider altcoin Ethereum, piyasanın içinde olduğu bu büyük düzeltmede yaklaşık %30 değer kaybetti.

Düzeltme, Ethereum’un haftanın en düşük seviyesi olan 1.356 dolara kadar gerilemesine neden oldu ve varlığın bu yılın başından bu yana elde ettiği %176’lık bir fiyat artışı ve Mart 2020’den bu yana gördüğü %2.168 parabolik artışta kayıp yaşamasına neden oldu.

ethereumun eth 2 000 dolarin uzerinde yeni zirveler belirlemesine neden olabilecek 2 katalizor 1

Kripto para piyasasında neredeyse her kripto para büyük kayıplar yaşadı. Buna, Ethereum ile daha yüksek pozitif korelasyona sahip lider kripto para birimi olan ve tüm zamanların en yüksek seviyesinden %21.72 düşen Bitcoin de dahil. Binance Coin’in BNB’si, Polkadot’un DOT’u ve Chainlink’in LINK’ı da benzer veya daha yüksek marjlarla düşüş yaşadı.

Bununla birlikte birçok analist, piyasanın küresel ekonomik belirsizliğe karşı genel yükseliş görünümü göz önüne alındığında, devam eden fiyat düzeltmesini bir alım fırsatı olarak değerlendirdi.

Bağımsız bir piyasa analisti olan Michaël van de Poppe, “Bu düşüşleri, pozisyonlarınızı artırmak veya piyasalarda bir pozisyon bekliyorsanız biriktirmek için kullanmalısınız” dedi. “Piyasaların çoğunluğu daha yüksek zaman dilimi destek seviyelerine ulaşıyor ve sıçrıyor. Bu güzel.”

Ethereum ayrıca, fiyatını 2.000 doların üzerindeki rekor seviyesine veya hatta daha yükseğe çıkarabilecek güvenilir temeller sundu. İşte ETH/USD oranlarını yükseltebilecek iki katalizör.

1. Nisan Ayındaki Hard Fork

Ethereum geliştiricileri geçen hafta, uzun zamandır beklenen Berlin hard fork’unu Nisan ortası için planladıklarını duyurdu. Güncelleme, Ethereum token’larının bir proof-of-work zincirinden, ağda büyük bir sorun olarak nitelenen işlem ücretleri sorununu çözmeyi hedefleyen bir proof-of-stake platformuna dönüşmesini sağlayacak.

Ethereum, BitInfoCharts.com tarafından sağlanan verilere göre, işlem ücretlerinin son zamanlarda 30 doların üzerine çıkmasıyla birlikte kısa süreli aksilikler yaşadı. Pazartesi sabahı geç saatlerde, kripto para piyasasındaki düşüş sırasında, işlem ücretleri 50 dolara kadar yükseldi ve bu da Ethereum tabanlı projelerin -merkeziyetsiz borsa UniSwap gibi- verimli bir şekilde çalışmasını pahalı hale getirdi.

Bir kripto para birimi analisti olan Carl Davis, Ethereum’un yüksek işlem ücretleri sorununu kullanıcıları özellikle de yeni çıkan Binance Smart Chain olmak üzere rakip blokzincirlerine yönlendireceğini belirtti. BSC hacimleri, son zamanlarda Ethereum ile aynı seviyelere yükseldi.

Ethereum geliştiricilerinin önceki beyanlarına göre, Proof of Stake’e tam geçiş Aralık 2021’de gerçekleşebilir. Bununla birlikte, verimli bir Ethereum blokzincirine ulaşmaya yönelik olumlu bir adım, Ethereum’un ikinci en büyük blokzinciri projesi konumunu sağlamlaştırabilir.

2. Artan Ethereum Cüzdanları

Yakın zamandaki düşüşüne rağmen, Ethereum ağındaki toplam cüzdan sayısı büyüme kaydetti.

Veri analiz firması Santiment, Salı günü bir tweet ile ETH’nin benimsenme oranını gösterdi ve bunun satın alma fırsatlarını gösterdiğini söyledi. Geçmişe bakıldığında, daha yüksek sayıda yeni cüzdan, trader’ların gelecekte varlığı daha fazla oranda satın alabileceklerini gösteriyor.

ethereumun eth 2 000 dolarin uzerinde yeni zirveler belirlemesine neden olabilecek 2 katalizor 2

“Ethereum, Cumartesi günü yapılan #ATH’den %12.6 düşüşle 1.779 dolarlık piyasa fiyatına geri döndü. Ancak, $ETH ağında oluşturulan aktif cüzdanların ve yeni cüzdanların sayısı belirgin bir trendde artıyor. Veri sinyallerimiz aracılığıyla yakında satın alma fırsatları ortaya çıkabilir.”

Ethereum (ETH) yayın saati itibariyle 1.429 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner