Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Gün İçinde En Yüksek Düşüşü Gördü, Neler Oluyor?

Bitcoin (BTC) fiyatı, gün içinde ciddi bir düşüş yaşayarak 49.

plane crash lawsuit

Bitcoin (BTC) fiyatı, gün içinde ciddi bir düşüş yaşayarak 49.000 dolara geriledikten sonra 53.000 dolar seviyesine tekrar ulaştı.

  • Bitcoin, gün içinde en yüksek düşüşü gördü.
  • Düşüşten sonra Bitcoin’in fiyatı 53.000 dolar seviyelerini gördü.

24 saat içinde Bitcoin’in fiyatı 58.000 seviyelerinden 49.000 seviyelerine düştü. Bu, Bitcoin’in tarihindeki en yüksek günlük fiyat düşüşüne işaret ediyor.

En yüksek düşüşten sonra 53.000 seviyelerine geri dönen BTC, %10’dan fazla değer kazandı. Kripto para, kaybettiği 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşmayı hedefliyor.

Bitcoin’in önceki en yüksek günlük düşüşü 11 Ocak’ta gelmişti. Kripto para birimi 40.000 dolar seviyelerini gördükten sonra 32.000 dolara düştü ve sonrasında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bu düşüşler kısa vade yatırımcıları için sıkıntı oluştursa da, fiyatlardaki düşüş birçok kişiyi şaşırtmadı. Tarih bize Bitcoin’in boğa piyasası sonrası veya keşfedilmemiş topraklarda fiyat düzeltmeleri yaşayacağını gösterdi.

2017 boğa piyasasında, Bitcoin peş peşe %20 düşüşleri gördü. Örneğin, 9 Kasım 2017’de 7.400 dolardan 5.900 dolara %20’lik düşüş yaşandı. 2017 yazında ise %40’lık düşüş yaşamıştı ve sonra Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine gittiği görülmüştü.

Burada bahsedilen fiyat düşüşü mahvedici olsa da, Bitcoin yatırımcıları volatiliteden kolayca etkilenmiyor. Quantum Economics Bitcoin analisti, şunları söyledi:

“Bitcoin dibi, doktorun reçetesinden çıktı. Biz gidip dans edeceğiz ve bittiğinde, daha taze, enerjik, rahat ve yeniden gitmeye hazır hale geleceğiz.”

36 yaşında emekli olan ve servetinin %75’ini Bitcoin’e yatıran eski hedge fonu yöneticisi Raulo Pal, fiyat düzeltmelerinin rahatlatıcı olduğunu söyledi:

“Bitcoin satışları geldiği zaman rahatlama sadece bana mı geliyor? Geleceğini biliyorsun ama sana ulaştığı zaman dipten alma moduna geçiyorsun.”

Olaylar bize fiyat düzeltmelerinin geleceğini söylüyor, ama asıl soru, insanların Bitcoin’in 58.330 dolara gelip gelmeyeceğine inanıp inanmadığında yatıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner