Yükleniyor...

Beklenmedik balina hareketliliği: Cardano 3 ayın rekorunu kırdı

Son bir hafta içinde kripto piyasası balina faaliyetlerinde önemli bir artışa tanık oldu.

cardano ada

Son bir hafta içinde kripto piyasası balina faaliyetlerinde önemli bir artışa tanık oldu. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) üç ayı aşkın bir süredir en yüksek balina işlem seviyelerini kaydetti.

Temmuz ayından bu yana görülmedi

Ünlü zincir içi kripto analiz platformu Santiment, bu önde gelen kripto para birimleri için balina işlemleri sayısının Temmuz ayından bu yana görülmemiş seviyelere yükseldiğini ortaya koydu.

Verilere göre, özellikle Cardano, son yedi gün içinde yüzde 16’lık şaşırtıcı bir artış kaydederek balina işlemlerinde kayda değer bir yükseliş gördü. Benzer şekilde, Ethereum da aynı dönemde ETH’yi içeren mega işlemlerde yüzde 14’lük önemli bir artışa tanık oldu.

Balina aktivitesindeki bu beklenmedik artışlar, spot Bitcoin ETF’ine ilişkin yanlış haberlerin tetiklediği yakın tarihli bir kripto piyasası rallisinin hemen ardından geldi. Haber daha sonra yalanlanmış olsa da, piyasa katılımcıları ve uzmanlar hala resmi spot ETF’lerin yakında gelmesini bekliyor, bu da duyarlılığı “riske açık” hale getirdi ve kayda değer fiyat dalgalanmalarına neden oldu.

Öte yandan balina işlemlerindeki artışın doğrudan yakın bir fiyat artışına bağlanmaması gerektiğini belirtmek gerekir. Büyük yatırımcılar ellerindeki varlıkları elden çıkarmak ve kar elde etmek için bu fırsattan yararlanıyor olabilir ve bu da piyasa genelinde balina faaliyetlerinin artmasına yol açabilir. Buna rağmen gelişmeler, kurumsal yatırımcıların Bitcoin, Ethereum ve Cardano gibi kripto paralara artan ilgisini vurgulamakta ve dijital varlık alanının dinamiklerinde potansiyel bir değişimin sinyalini vermektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner