Yükleniyor...

BendDAO’nun Ethereum Rezervleri Boşalmış Durumda

BendDAO'nın Ethereum rezervleri boşaldı ve birçok NFT tasfiye riski altında.

benddao

BendDAO’nın Ethereum rezervleri boşaldı ve birçok NFT tasfiye riski altında.

NFT’ler için bir kredi protokolü olan BendDAO, iflas riskiyle karşı karşıya. Platform, ellerindeki ETH’nin tükendiğini açıkladı. NFTStatistics.eth’ye göre BendDAO sözleşmesinde 12.5 WETH kaldı.

Şirketin kurucusu krizden çıkmak için çalıştıkları ifade etti.

BendDAO Zor Durumda

BendDAO, NFT sahiplerinin varlıklarını Ethereum borç alabilmek için teminat olarak yatırmalarına olanak tanır. Bir kullanıcı, platforma bir NFT yatırdığında bu koleksiyonun ETH’deki taban fiyatının %40’ına kadar ETH ödünç alabilir. Yaşanan son krizle birlikte NFT satın almak için BendDAO aracılığıyla borç veren kişiler paraları çekemeyecekler. NFTStatistics.eth’ye göre yaklaşık 15.000 ETH ödünç verilmiş durumda.

NFTStatistic.eth, NFT’lere karşı borçların hızla arttığını ve borçların aldıkları ETH’ye karşılık %100 faiz ödemek zorunda kalacaklarını ifade etti. Bununla birlikte bu krizle birlikte elindeki yüklü miktardaki ETH’yi protokole kilitlemek isteyen kimse yok.

Şu anda Bored Ape Yacht Club (BAYC), Mutant Ape Yacht Club (MAYC), Doodles ve CloneX gibi önde gelen koleksiyonlardan birçok NFT, tasfiye riski sebebiyle uyarı listesine alınmış durumda.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner