Yükleniyor...

BEP-20 Nedir?

BEP-20, BNB Chain üzerinde ERC-20 ve BEP-2 tokenlarının kullanılabilirliğini artıran bir token standardıdır.

bep 20

BEP-20, BNB Chain üzerinde ERC-20 ve BEP-2 tokenlarının kullanılabilirliğini artıran bir token standardıdır. BEP-20 sayesinde tokenlar farklı blockchainler arasında aktarılabilir ve çok daha fazlası için ek bir işlevsellik sunulur.

BEP-20 Adresi Nedir?

BEP20, BNB ağı üzerinde bulunan tokenler için kullanılan bir token standardıdır. BNB üzerinden yapılacak token işlemleri için BEP-20 adresi kullanılır.

BEP-20, bir token’ın nasıl harcanabileceğine, kimin harcayabileceğine dair bir plandır ve piyasadaki en yaygın ETH token standartlarından biri olan ERC-20‘yi genişletmek amacıyla oluşturulmuştur. Ethereum zincirinde bulunan ERC-20 ile BEP-20 adres formatı benzer olduğu için yanlışlıkla Ethereum adresine BEP-20 olarak token gönderme durumuna sıkça rastlanır. Birçok kripto paranın BEP2 ve BEP20 formatı başka borsalarda işlem görmez ve desteklenmez. Dolayısıyla Binance dışında başka borsalarda çekim yaparken Ethereum’un kendi ağı tercih edilmelidir.

bep-20

BEP-20 Adresi ile Token Çekme

BEP-20 adresi ile token çekme işlemi neredeyse tüm kripto borsaları ve cüzdanları ile benzer adımlar uygulanarak gerçekleştirilir. Token çekme işlemi TrustWallet üzerinden örneklendirilecek olursa şu şekilde tamamlanabilir:

 1. Binance hesabına giriş yaptıktan sonra sağ üst köşeden Cüzdan’ı seçin ve Cüzdan Özeti’ne tıklayın.
 2. Cüzdan Özeti’ndeyken Çekme (Withdraw) sekmesine tıklayın.
 3. Çekme menüsüne girdiğinizde çekmek istediğiniz coini seçin, TrustWallet’tan alınan çekim adresinizi girin, transfer ağı olarak BNB Chain’i seçin ve çekmek istediğiniz tutarı girin.
 4. Transfer ağı olarak BNB Chain’i seçtikten sonra BSC bilgilerinizi test etmek ve yaptığınız işlemin bilincinde olduğunuzu doğrulamak için karşınıza bir açılır ekran çıkacaktır. Testi geçtikten sonra Gönder’e tıklayın.
 5. Daha sonraki adımlar diğer tüm çekim işlemleriyle aynıdır. Çevrim kuru ve ücretler hakkında bilgi veren bir onaylama ekranı karşınıza gelecek ve işlem bilgilerini bir kez daha gözden geçirmenize imkan tanıyacaktır.
 6. İşlemi onaylamanızın ardından, çekimi onaylamanız için doğrulama kodunuzu girmeniz istenecektir.

BEP-20’yi Destekleyen Borsalar

Binance BEP-20 adresini destekleyen diğer kripto para borsaları da mevcuttur. Bu borsalar formatın çekimlerini destekleyerek BSC Ekosistemine katılmayı daha da kolay hale getirmektedir:

 • Binance TR
 • Bitmart
 • BKEX
 • Bitwell
 • Bithumb
 • Gate.io
 • HitBTC
 • Hotbit
 • MXC

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner