Yükleniyor...

Bernstein, 5 Trilyon Dolarlık Fırsata Değindi!

Bernstein, tokenizasyonun faydalı olduğunu ve bu faydanın 5 trilyon dolarlık bir fırsat yaratabileceğini belirtti.

Tokenizasyon bernstein

Bernstein, tokenizasyonun faydalı olduğunu ve bu faydanın 5 trilyon dolarlık bir fırsat yaratabileceğini belirtti.

Kripto para birimlerinin yaygınlaşması ve dijital varlık kullanımına artan ilgi, tokenizasyon konusunu gündeme taşıdı. Birçok ülkede tokenizasyon çalışmaları araştırılmaya devam ediliyor. Merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) ve stablecoin’ler dikkat çekiyor.

Tokenizasyon konusu üzerinde bir araştırma raporu yayımlayan Bernstein, tokenleştirme fırsatının 5 yıl içerisinde 5 trilyon dolarlık bir fırsat yaratabileceğini aktardı.

Bernstein, Tokenizasyonun Fırsatlarına Değindi

Bir araştırma raporu yayımlayan Bernstein, tokenizasyon sürecinin operasyonel anlamda verimlilik sağlayacağını ve gelişmiş likidite sunacağını ifade etti.

Tokenizasyon kavramına değinen Bernstein, bu fırsatın önümüzdeki yıllarda, stablecoin’ler ve CBDC’lerde büyüme sağlayabileceğini aktardı. Bernstein’e göre, tokenizasyonu fırsatı 5 trilyon dolarlık bir büyüme yaşatabilir.

Bernstein raporuna göre, stablecoin’ler ve CBDC’ler ödemelerde uygulanabilirliğe fayda sağlayacak. Bu büyüme, zincir üstü mevduatlarda, özel piyasa fonlarında ve menkul kıymetler öncülüğünde trilyonlarca dolarlık bir fırsata dönüşecek.

Konuyu irdeleyen Bernstein, şunları söyledi;

Önümüzdeki beş yıl içinde, Çin’in CBDC programı liderliğinde dolaşımdaki stablecoin’lerde ve CBDC tokenlerinde bir artış bekliyoruz

Tüm bu olumlu rapora rağmen Bernstein, piyasadaki mevcut düzenleyici belirsizliğine dikkat çekti. Bernstein, gelişmekte olan teknolojilerin tutucu bir yaklaşım sergilendiğine başarılı olabileceğini aktardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner