Yükleniyor...

Bernstein, Kripto Topluluğu Raporunu Yayımladı

Bernstein'ın yayımladığı rapor FTX çöküşünün ardından kripto para kullanıcılarının eğilimini ölçmeye yönelikti.

Bernstein Kripto Toplulugu Raporunu Yayimladi

Bernstein‘ın yayımladığı rapor FTX çöküşünün ardından kripto para kullanıcılarının eğilimini ölçmeye yönelikti.

Bernstein yaptığı çalışmanın raporunu geçtiğimiz günlerde yayımladı. Yayımlanan raporda kullanıcıların zincir üstü verilere göre hareket ettiği gözlemlendi.

Bernstein Raporu: “Kripto Kullanıcıları Hareket Halinde”

Bernstein raporunda kullanıcıların FTX ve kardeş şirket olan Alameda’nın çöküşünden sonra alışkanlıklarını değiştirmeye başladığının görüldüğünü aktardı.

Raporda, daha fazla yatırımcının merkezi borsalar yerine kendi cüzdanlarında kripto para sakladığı ve bunun merkeziyetsiz finans (DeFi) spot ve türev ticaret platformları için daha yüksek işlem hacimlerine yansıdığı belirtildi.

Analistler Guatam Chhugani ve Manas Asrawal son 60 gün içerisinde hem gelirin hem de işlem sayısının arttığını yazdılar. Ek olarak zincir üstü verileri de değerlendiren analistler, FTX sonrasındaki aktivasyon verilerini kullanıcı edinmede ve daha yüksek ivme gösterdiğini raporda kaleme aldılar.

Bernstein, bunları daha erken trendler olarak değerlendirse de, daha fazla şeffaflıkla zincir üstü pazarlara geçişin kriptonun müşteri ve politika yapıcıların güvenini yeniden inşa etme yolculuğunda olumlu bir gelişme olduğunu söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner