Yükleniyor...

OKX Borsası Nedir, Ne İş Yapar?

Dünyanın önde gelen kripto para borsası OKX, global blok zinciri teknolojisi ile gelişmiş finansal hizmetler sunar.

OKX

Dünyanın önde gelen kripto para borsası OKX, global blok zinciri teknolojisi ile gelişmiş finansal hizmetler sunar. OKX borsası, ilk olarak 2014 yılında Star Xu tarafından Çin’de kurulmuştur. Daha sonra Çin’de kripto para birimlerine getirilen yasaktan dolayı 2017 yılında Malta merkezli olarak hizmet verilmeye başlanmıştır.

Geçmiş dönemlerde yaşamış olduğu bazı olaylar ile gündeme gelmiştir. Polis ile yaşamış olduğu olaylar ile yatırımcılarda bazı endişeler yaratmıştır. Kurucunun polis tarafından gözaltına almasıyla para çekme işlemleri Okex borsası için durmuştur. Daha sonrasında yapılan açıklamalar ile soruşturmanın tamamen kişisel bir şekilde olduğu belirtilmiştir. Yatırımcıların varlıkları ile alakalı herhangi bir problemin yaşanmayacağını söylenmiştir.

OKX, kullanıcılar için yüzlerce token ve vadeli işlem çifti ile al-sat imkanı sağlamaktadır. OKX kripto para borsası yapılan tüm dijital varlık alım ve satım işlemlerinin yasal bir şekilde yürütüldüğü, merkezi olduğu ülke tarafından vergilendirilerek işlemler sağlanmaktadır. 

OKX borsası, müşterilerinin dijital varlıklarının alım ve satım işlemleri ile ticarette bulunmalarını ve yatırımlarını saklamasını oldukça kolay bir ara yüz yardımı ile sunmaktadır. Bu şekilde kullanıcılar, hem al sat işlemleri ile kazanç sağlayabilir ya da uzun vadeli olarak yatırımlarını bekletebilir. 

OKX 1

OKX Borsası Avantaj ve Dezavantajları

Dünya’nın önde gelen yüksek işlem hacmine sahip OKX borsasının avantaj ve dezavantajlarını şu şekilde inceleyebiliriz:

Avantajları

  • En hızlı ve en iyi kanallardan fiyat karşılaştırmaları sunmaktadır.
  • Kullanıcılarına en iyi güvenlik hizmetini sunmaktadır.
  • Farklı para birimlerini ve farklı ödeme yöntemlerini kabul etmektedir.
  • Tamamen işlevsel mobil uygulamaya sahiptir.
  • Piyasa ortalamasının altında işlem komisyonları mevcuttur.
  • Platformdan para yatırmanın ve çekmenin birçok yolu bulunmaktadır.

Dezavantajları

  • Fiat para yatırma ve çekme işlemleri, üçüncü taraf şirketler sürece dahil olduğu için çok yüksek komisyonlarla gerçekleştirilmektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner