Yükleniyor...

Ethereum Ropsten Testnet’i Bu Ay Sonlandırılıyor

Ethereum, aralık ayının son iki haftasında Ropsten Testnet'i sonlandırmayı planlıyor.

Ethereum Kurucusu Kripto Duzenlemeleri Hakkinda Konustu

Ethereum, aralık ayının son iki haftasında Ropsten Testnet’i sonlandırmayı planlıyor.

Ethereum’daki bu test ağı kapatılışı önümüzdeki yıl da devam edecek. Geliştirici ekibi önümüzdeki yılın ortasında ise Rinkeby test ağını kapatmayı hedefliyor.

Ethereum Ropsten’i Aralık Sonunda Kapatacak

Test ve deneysel amaçlar için kullanılan ana Ethereum ağının bir klonu olan Ropsten ağı, bu ayın sonuna kadar kapatılmış olacak. Ethereum çekirdek geliştiricileri, 15 Aralık ile 31 Aralık arasında node ve altyapı sağlayıcılarının Ropsten’in bakımını durduracağını belirtti.

Geliştiriciler tarafından yapılan açıklamada Ropsten’in kapatılışı şu şekilde duyuruldu:

“Kalan doğrulayıcı düğümlerin büyük çoğunluğu 15-31 Aralık 2022 döneminde kapatılacak. Bu tarihten sonra Ropsten artık müşteri, test veya altyapı ekipleri tarafından desteklenmeyecek. “

Ropsten ağının kapatılmasının ardından geliştiriciler 2023’ün ortasında bir başka test ağı olan Rinkeby’i de sonlandırmayı hedefliyorlar. Ekip, geliştiricilere Rinkeby uygulamalarını, desteklenmeye devam edecek olan test ağları olan Goerli ve Sepolia’ya taşımalarını tavsiye etti.

Ethereum ekosisteminde, geliştiricilerin uygulamaları dağıtmasına ve ana ağa dağıtılmadan önce hataları ücretsiz olarak kontrol etmesine olanak tanıyan birden fazla test ağı bulunuyor. Test ağları Ethereum geliştiricileri tarafından ihtiyaç duyulmadığına kanaat getirildiğinde sonlandırılabiliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner