Bernstein, Menkul Kıymet Tartışmalarına Dair Rapor Yayınladı • Coinkolik
Yükleniyor...

Bernstein, Menkul Kıymet Tartışmalarına Dair Rapor Yayınladı

Bernstein, kripto varlıkların menkul kıymet olarak sınıflandırılmasının sonuçlarına ilişkin rapor yayınladı.

bernstein

Bernstein, kripto varlıkların menkul kıymet olarak sınıflandırılmasının sonuçlarına ilişkin rapor yayınladı. 

Bernstein 12 Haziran Pazartesi günü yayınladığı araştırma raporunda, kripto paraların menkul kıymet olarak sınıflandırılmasının bazı blok zincirlerinin ademi merkeziyetçilik çabalarını engelleyebileceğini söyledi. Ancak, Gautam Chhugani liderliğindeki analistler, Bitcoin dışındaki tüm varlıkların menkul kıymet olduğu görüşünün, blockchain ağlarının zaman içinde merkeziyetsizliğe ulaşması ve varlıkların ağ içinde işlevsel bir faydaya sahip olması için alan bırakmadığını belirtti. 

Raporda, ABD’nin Düzenleme Konusunda Geride Kaldığı Belirtildi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bernstein geçtiğimiz hafta yayınladığı bir raporda, kripto varlıkların menkul kıymet mi yoksa emtia mı olduğu sorusunun, SEC’nin Binance ve Coinbase’e karşı açtığı davaların merkezinde yer aldığını söyledi. 

Düzenleyici kurum geçtiğimiz pazartesi günü yaptığı açıklamada Binance, Changpeng Zhao ve Binance.US’e yasaları ihlal ettikleri iddiasıyla dava açtığını duyurdu. SEC, Binance davasından bir gün sonra da Coinbase’e benzer suçlamalarla dava açtı. 

Bernstein‘a göre asıl mesele, ülkelerin blok zincirinin mevcut finansal sistemleri dönüştürme çabalarının farkına varmadan, kripto varlıkları kategorize etmek için menkul kıymet yasalarını kullanıp kullanmaması gerektiği. 

Rapor, bunun dünyayı yetenek ve sermayeyi çekmek için bir fırsat olarak gören yetki alanlarına böldüğünü söylüyor. 

Raporda İngiltere, Avrupa, Hong Kong, Singapur ve Orta Doğu’nun ilerici adımlarının, ABD düzenleyici belirsizliklerle uğraşırken bir avantaj elde etme girişimi olduğu da belirtildi. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x