Yükleniyor...

Bestseller Yazarı Robert Kiyosaki’den İddialı Çıkış: “Piyasalar Çökecek!”

Son günlerde kripto para piyasası ve dolayısıyla Bitcoin, pazarı etkileyen birçok olayın eşiğinde sallanıyor.

Bestseller Yazari Robert Kiyosakiden Iddiali Cikis 1

Son günlerde kripto para piyasası ve dolayısıyla Bitcoin, pazarı etkileyen birçok olayın eşiğinde sallanıyor. Bitcoin Eylül ayını 10 bin doların üzerinde kapatarak iyi bir ay geçirdi ancak Ekim  ayı şimdiden sert gelerek, kripto para kışının gelip gelmediği sorusunu akıllara getirdi.

Önce popüler kripto para türev borsası BitMEX’in yöneticileri, kara para aklama gibi suçlardan gözaltına alındı ve borsanın CEO’su Arthur Hayes bu olay sonucu tutuklandı. Kripto para borsasının önde gelen isimlerinden Scott Melker, namıdiğer The Wolf of the All Streets, ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonunun yıllardır BitMEX’in peşinde olduğunu ve borsanın yıllardır takip edildiğini söyledi.

“CFTC’nin Bitmex’in yıllardır peşinde olduğuna dair eski çalışanlardan ve içeridekilerden gelen söylentileri paylaşmıştım. Bu dosyayı yıllardır ilerletiyorlardı.

Kripto para endüstrisi için harika bir haber değil.”

Trump Koronavirüse Yakalandı

Tüm bu olayların üstüne Bitcoin 400 dolara yakın değer kaybetti. Bu sabah açıklanan ABD Başkanı Donald Trump ve eşinin koronavirüse yakalanması ise deyim yerindeyse kripto para borsasının sallanması için tuz biber oldu. Birçok uzman ve analist, Trump’ın Covid-19 pozitif olmasının piyasalara etkisinin çok büyük olacağını belirtiyor.

Bestseller yazarı Robert Kiyosaki de bunlardan biri. Bitcoin taraftarı ünlü yazar, konu ile ilgili olarak yine karamsar konuştu ve insanların işini kaybedeceğini, nakite dönüş olacağını ve kripto para piyasası dahil olmak üzere tüm piyasaların çökeceğini bildirdi.Attığı tweet’te şu ifadeleri kullandı:

“TRUMP’ın koronavirüs testi pozitif çıktı. Bu ne anlama geliyor? Demokratlar bu haberi kutluyor. Trump’ın yanında olduklarını bildiriyor. Son tweet’te belirttiğim gibi PİYASALAR çökecek. Yakında kısa bir daralma bizleri bekliyor. İşlerin bitecek ve insanlar işsiz kalacak. İşletmeler kapanacak. Nakit kral olacak. Kendinize iyi bakın.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner