Yükleniyor...

Büyük Bitcoin Yatırımcıları Eski Trader’a Göre Yatırım Konusunda Bu Taktiği İzliyor

Eski bir Goldman Sachs trader'ı, dolu ve büyük cepleri olan yatırımcıların değer deposu olarak hem Bitcoin (BTC) hem de altın satın aldığını söylüyor.

yatirimcilar bu taktigi izliyor

Eski bir Goldman Sachs trader’ı, dolu ve büyük cepleri olan yatırımcıların değer deposu olarak hem Bitcoin (BTC) hem de altın satın aldığını söylüyor.

DrawBridge Borç Verme CEO’su Jason Urban, Kitco News ile yaptığı röportajda şu anda büyük yatırımcıların eşit hızda altın ve Bitcoin satın aldığına tanık olduğunu söylüyor. Urban, konuyla alakalı olarak şu açıklamalarda bulundu:

“Kurumsal alanda iş yapan biri olarak, altın ve diğer değerli metaller satın aldığını gördüğüm insanlar aynı zamanda Bitcoin satın alıyorlar ve bunu aynı anda yapıyorlar ve şu anda eşit miktarlarda yapıyorlar.”

Urban’a göre, değişen ekonomik iklim her iki varlıkta da yeni yatırımları tetikliyor. Bu tür savunma varlıklarının, koronavirüs pandemisinin getirdiği finansal dalgalanmanın ortasında kaldıraç görevi gördüğünü söylüyor.

“Savunma duruşunu alıyorum çünkü şu anda gördüğümüz şey gerçekten eşi benzeri görülmemiş bir durum. Değerli metaller altın, gümüş gibi enflasyona karşı geleneksel kalkanları seviyorum, ancak yenisini de seviyorum: Bitcoin ve diğer kripto para birimleri gibi alternatifler.”

Ayrıca Bitcoin ve altını neden aynı varlık sınıfı kategorisine koyduğunu da açıklıyor.

“Bence en büyük şey ikisini de  sabit sonlu bir arzı olmasıdır. Kıtlkları benzerdir ve bu nedenle, devalüasyon yapmak için aktif olarak çalışan bir parti veya hükümet yoktur. Dolar ile, banka hesabınızda nakit tuttuysanız, her zaman hükümetin daha fazla para basmaya başlayabileceğine dair enflasyonist bir ihtimal vardır, ancak devletin daha fazla altın basması ve daha fazla Bitcoin basması gibi bir durum kesinlikle yoktur.”

Bitcoin Dalgalanmalar Yaşıyor

Urban, varlıklar birçok benzerliği paylaşırken, lider kripto paranın fiyatında daha fazla dalgalanma yaşadığını kabul ediyor. Ancak Urban, bu Bitcoin özelliğinin bir dezavantaj olmadığını iddia ediyor.

“Zenginlik faktörü deposu, her iki şekilde de çalışır, doğru, evet, kesinlikle azalabilir, ancak kesinlikle artabilir ve bu yüzden bunu normalleştirirseniz ve bu varlığın geleneksel özelliklerine bakarsanız sabit sonlu arz koşullarında, kesinlikle altınla aynı özelliklere sahip olduğunu görürsünüz. Daha değişken olmak, saptığı alanlardan biridir, ancak tam olarak altın gibi olsaydı, hem altını hem de Bitcoin’i tutmaya gerek kalmazdı.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner