Yükleniyor...

Ünlü Yatırımcı Cepleri Dolduracak 5 Altcoin Paylaştı!

Kripto para yatırımcısı Lark Davis, yeni nesil kripto paraların büyük kazançlar elde etme potansiyeline sahip olduğunu söylüyor.

cepleri dolduracak 5 altcoin

Kripto para yatırımcısı Lark Davis, yeni nesil kripto paraların büyük kazançlar elde etme potansiyeline sahip olduğunu söylüyor.

Davis, Ethereum rakibi Polkadot üzerine inşa edilmiş beş merkeziyetsiz finans (DeFi) token’ını takip ettiğini söylüyor. Listedeki ilk Polkadot DeFi varlığı kripto para topluluğu içerisindeki kişilerden ciddi ilgi gördüğünü söylediği Acala (ACA). Davis, ACA hakkında şu ifadeleri kullanıyor:

“[Acala], Polkadot ekosistemi için ACA token’ı tarafından yönetilen Acala dolarını getirecek olan çapraz zincir yetenekli, çoklu teminatlı ve merkezi olmayan bir stablecoin. Platform, kullanıcıların Polkadot ağına bağlı herhangi bir blok zincirinde USD olarak göndermelerine, almalarına, ödünç vermelerine ve ödüllendirmelerine olanak tanıyacak. Ek olarak, Acala, ödüller kazanırken DeFi için proxy’leri kullanmanıza izin verecek şekilde varlıkları stake etmenize ve proxy token’ları almanıza izin verecek.”

Davis, ikinci sırada gelenlerin, geliştiricilerin herkese açık veya özel verileri güvenli bir şekilde yayınlayabilen, aktarabilen veya tüketebilen uygulamalar geliştirmesini sağlayan Ocean Protocol (OCEAN) olduğunu söylüyor. Ünlü isme göre Ocean, Ethereum üzerine kurulu bir piyasa yapıcı olan Balancer (BAL) ile işbirliği içinde bir veri pazarı başlatıyor. Davis ayrıca Ocean Protocol’ün büyük ortakları arasında Mercedes-Benz’e sahip olmakla ünlü Alman çok uluslu otomobil şirketi Daimler AG’nin de yer aldığını belirtiyor.

Mantra DAO da Yükselebilir

Listedeki üç numara Mantra DAO (OM). Mantra DAO, DeFi severler için çok çekici bazı temel özelliklere sahip, merkezi olmayan, özerk bir organizasyondur. Zincirler arası köprüler, stake etme hizmetleri, borç verme ve ödünç alma ve sabit paralar inşa ediyorlar. Davis, OM’nin fiyatı önemli bir gerilemeye tanık olduktan sonra bile güçlü bir ekosistem inşa ettiğini söylüyor. Kripto para, BAND Protocol (BAND), Kava (KAVA), Terra (LUNA) ve Kira Network (KEX) ile ortaklıklar kuruyor.

Dördüncü sırada yer alan ise Rio DeFi (RFUEL). Davis’e göre, yeni kripto para birimi bu hafta borsalarda listelenen bir Polkadot parachain’i. RFUEL’in fiyat hareketi yıldızlardan daha az olsa da, kripto yatırımcısı token’ın çok fazla vaat sunduğunu söylüyor.

“Rio, kullanıcıların fiat ağ geçitleri ve Rio cüzdanları ile DeFi’ye kolayca girip çıkmalarına izin verecek. Rio, özellikle merkezi olmayan finans nişine odaklanmıştır. Tüm amacı bu ve Polkadot ekosisteminde gerçekten sadece biraz pürüzsüz, hızlı, düşük ücretli DeFi çalıştırmak için inşa ediyorlar.”

Listedeki son Polkadot tabanlı varlık, Davis’in çapraz zincir token havuzları ve açık artırmalar için merkezi olmayan bir borsa oluşturduğunu belirttiği Polkastarter (POLS). Davis bu token için şu ifadeleri kullanıyor:

“Polkastarter, çok zincirli, birlikte çalışabilir, merkezi olmayan bir borsa getirecek. Polkadot ekosistemi için muazzam olacak.”

Davis uzun vadede DeFi’de yükselişe geçerken, popüler kripto analisti Cantering Clark, kısa vadeli görünümün kasvetli olduğunu söylüyor. Clark, 28 bin takipçisine, yeni oluşan sektörün şu an için seyrini sürdürdüğünü söylüyor:

“DeFi şimdilik pişirildi. Asimptotik çizelgeleriniz için hazırlanın. Çok şey değişmedi ama yeni bir anlatı var.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner