Yükleniyor...

Selcoin’den Altın, Dolar ve Bitcoin Hakkında Çarpıcı Değerlendirmeler

Yerli kripto para topluluğunun öne çıkan isimlerinden Selcoin, altın dolar ve kripto para piyasalarının sıcak gündemini masaya yatırarak önemli açıklamalarda bulundu.

Selcoinden Altin Dolar ve Bitcoin Hakkinda Carpici Degerlendirmeler

Yerli kripto para topluluğunun öne çıkan isimlerinden Selcoin, altın dolar ve kripto para piyasalarının sıcak gündemini masaya yatırarak önemli açıklamalarda bulundu.

YouTube kanalındaki son videosunda Selcoin, TL mevduatlarını teşvik ve döviz talebini azaltmak için yeni düzenlemeler yapıldığını söyleyerek söze başladı. Altın ve gümüş için alınan %1 kambiyo vergisinin %0,02’ye düşürüldüğünün belirten Selcoin, bankada TL vadeli mevduatını 1 yıldan fazla tutanlardan vergi alınmayacağının da altını çizdi. Bu durumun arkasındaki sebebin ise hazineye döviz lazım olmasından ileri geldiğini sözlerine ekledi.

“Dolar 8 TL Seviyesinden Yılı Kapatacak”

Dolarda düşüş beklentisinin çok sınırlı olduğunu belirten Selcoin, 7.30 TL seviyesinden daha aşağıya düşüş beklemediğini belirtti ve dolarda yükseliş trendinin devam ettiğini söyledi.

Gram Altında Öngörüler

Gram altında en son riskli de olsa 465 lira bandını makul alan olarak belirttiğini aktaran Selcoin, kambiyo vergisinin de bir avantaj olduğunu söyledi.

“Altında 500’lü seviyelere doğru doların da rüzgarı ile yelken açacağız. Ons altında önümüzdeki hafta 1930 dolarlı seviyelerin üstünde kalırsak yeniden ralli görünümü açığa çıkacaktır. Dolar yürürse, gram altın koşar diyorum.”

Kripto para piyasaları konusunda ise BitMEX olayı ile birlikte çok sallantılı olduğunu belirten Selcoin; Bitcoin ile ilgili de şunları söyledi:

“8500- 8600 bandı destek konumunda. Bu banttan küçük bir sepet yapılabilir. Altcoin’lerde de aynı şey olacağını düşünüyorum.”

Selcoin’in yazımıza konu olan videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner