Yükleniyor...

Beyaz Saray, Bitcoin’in Çevresel Etkisinin Azaltılmasının Büyük Önem Taşıdığını Söylüyor

Beyaz Saray, Bitcoin'in çevresel etkisinin azaltılmasının hayati olduğunu söylüyor.

beyaz saray

Beyaz Saray, Bitcoin’in çevresel etkisinin azaltılmasının hayati olduğunu söylüyor.

Bloomberg Law’un haberine göre Biden yönetimi, kripto madenciliği üzerine politika önerileri üzerinde çalışıyor.

Geçtiğimiz Kasım ayında Beyaz Saray’a enerjiden sorumlu müdür yardımcısı ve enerji politikasından sorumlu OSTP baş danışmanı olarak katılan CMU profesörü Dr. Costa Samaras, Bitcoin’in finansal sistemin anlamlı bir parçası haline gelmesi halinde toplam emisyonları en aza indirmenin hayati önem taşıdığını vurguladı.

Yönetimin konuya yaklaşımı şimdilik herhangi bir ayrıntı içermiyor ve herhangi fiili bir politikanın yürürlüğe girip girmeyeceği de belli değil.

Ocak ayında, Senatörler Elizabeth Warren, Maggie Hassan, Jeff Merkley, Edward J. Markey, Sheldon Whitehouse ve Temsilciler Meclisi’nin birkaç Demokrat üyesi, çeşitli madencilik şirketlerine Bitcoin’in yüksek enerji kullanımı konusundaki endişelerini dile getirdi.

Warren, Bitcoin’in katbon ayak izinin çevresel hedefleri baltalayabileceğini defalarca vurguladı. Varlık şu anda Arjantin gibi ülkelerden daha fazla elektrik tüketiyor.

Cardano CEO’su Charles Hoskinson, ADA’nın çevre dostu bir alternatif olduğunu dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner