Yükleniyor...

Beyaz Saray, Fidye Yazılımları ve Siber Suçlar İçin 30 Ülkeyi Bir Araya Getiriyor

Beyaz Saray tarafından yayınlanan açıklamaya göre, siber suçlarla mücadele için 30 ülkenin katılacağı bir güvenlik toplantısı organize edilecek.

beyaz saray

Beyaz Saray tarafından yayınlanan açıklamaya göre, siber suçlarla mücadele için 30 ülkenin katılacağı bir güvenlik toplantısı organize edilecek.

“Verilerimizi şifreleyerek ve çok faktörlü kimlik doğrulamayı kullanarak dijital kapılarımızı kilitlemeliyiz. Tüketicilerin satın aldıkları teknolojilerdeki riskleri anlamalarını sağlayarak, teknolojiyi güvenli bir biçimde dizayn etmeliyiz”

Yönetim görünüşe göre bu konuyla ilgili olarak NATO ve G7 ülkelerini bir araya getirmeyi amaçlıyor. Özellikle son zamanlarda fidye yazılımı saldırıları uluslararası güvenlik konusu haline geldi.

Beyaz Saray ve Kremlin arasında nasıl bir iletişim olacağı ise belirsizliğini koruyor. Kremlin’in Rus siber suçlularla olan ilişkisi giderek daha fazla dile getirilmeye başlandı. Bu durum Joe Biden ve Vladimir Putin arasında atışmalara neden oldu.

ABD Hazine Bakanlığı, Çekya’da kayıtlı olan ancak Moskova ve St. Petersburg’da bulunan kripto varlık işlem platformu Suex’e, siber suçlulara yardım ettiği gerekçesiyle yaptırım uygulamıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner