Yükleniyor...

Amerikan Hip Hop Grubu Goodie Mob, NFT Koleksiyonu Yayınlayacak

Amerikalı ünlü hip hop grubu Goodie Mob, ilk NFT sanat serisini yayınlayacağını duyurdu.

Goodie Mob NFT

Amerikalı ünlü hip hop grubu Goodie Mob, ilk NFT sanat serisini yayınlayacağını duyurdu.

Önde gelen NFT platformu Curio, 1991 yılında Big Gipp, Khujo, CeeLo Green ve T-Mo tarafından kurulan Atlanta merkezli efsanevi hip hop grubu Goodie Mob ile ortaklık kurarak “Dirty South Soul Food Truck” isimli NFT koleksiyonu yayınlayacağını duyurdu.

Koleksiyon, büyük kayıt sanatçısı için ilk üretken sanat projesi ve Goodie Mob’un Atlanta köklerini soul food ve hip hop müziğiyle kutlayan sanat eserlerini içerecek.

Goodie Mob konuyla ilgili şu ifadelere yer verdi;

“Bu koleksiyon için uzun zamandır çalışıyoruz ve bir sonraki sanatsal yaratıma katılmaktan heyecan duyuyoruz. Üretici bir sanat projesiyle ortaya çıkan ilk kayıt sanatçıları olmaktan gurur duyuyoruz. Curio ile çalışmak, müzik yeteneğimizin ötesinde yaratıcı olmamızı ve hayranlarımıza bizi biz yapan her şeyi gösteren görsel sanatlar sunmamızı sağlıyor.”

Koleksiyon, bir yemek kamyonu içindeki üretken bir sanat serisinden oluşuyor. NFT’lerin hepsi farklı nadirlik değerlerini temsil edecek sanat eserlerinden oluşacak. Piyasaya sürüldükten sonra, çekiliş başına yaklaşık 100 dolara mal olan, bir çekilişle 2.500 paket sunulacak. Her çekilişte, koleksiyoncuların NFT satışından sonra bile özel Goodie Mob deneyimlerine erişimini sürdürmelerini sağlayan bir delikli kart yer alacak.

Bu koleksiyonla, Goodie Mob’un eleştirmenlerce beğenilen, Altın sertifikasına sahip ve çok sayıda Billboard Hot 100 hitine imza atan, ırkçılık, ayrımcılık, jeopolitik, soylulaştırma gibi sosyal ve politik konulara değinen ilk albümü Soul Food kutlanacak. Koleksiyondan elde edilen gelir Atlanta Community Food Bank’a tahsis edilecek.

Curio’nun Kurucu Ortağı ve CRO’su Ben Arnon şöyle konuştu;

“Biz Goodie Mob dinleyerek büyüdük. Müzikleri zamansız ve ikonik. Bu koleksiyon, hayranların gelecek yıllarda büyüyecek ve canlı kalacak olan Goodie Mob NFT topluluğuna giriş noktasını temsil ediyor. Bu müzik efsaneleriyle ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.”

Goodie Mob, “Dirty South Soul Food Truck” NFT koleksiyonu 7 Ekim’de yayınlanacağı planlanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner