Yükleniyor...

Beyaz Saray Kripto Konseyi Kuruluyor

Amerikalı bir gazete olan The Daily'ye göre Başkan Donald Trump, Beyaz Saray Başkan Vekili olarak Mick Mulvaney seçtiğini açıkladı.

Mick Mulvaney in gelisi

Amerikalı bir gazete olan The Daily’ye göre Başkan Donald Trump, Beyaz Saray Başkan Vekili olarak Mick Mulvaney seçtiğini açıkladı. Bu isim ise kripto para dünyası açısından çok önemli çünkü adını ilk olarak Bitcoin ile duyurmuştu. Aynı zamanda başarılı bir avukat olan Mulvaney’in başarılı olacağı düşünülüyor.

Mulvaney önce ki seçim kampanyalarında Bitcoin bağışlarını kabul eden ilk isimdi. O dönem yaptığı açıklamada ise: “Kripto paraları dolar ve para politikamızı etkileyebilecek bir şey olarak görüyorum. Finansal politikalar için önemli olan bu dijital varlıkları ülke olarak daha iyi incelememiz gerekiyor.”

Mick, Trump’ın en çok güvendiği isimlerin başında geliyor. “Make America Great Again” kampanyası ile yola çıkan Trump’a birçok konuda yardımcı olan bu isim, yeni konumu itibariyle ülkede artık çok daha önemli bir pozisyona sahip.

Trump’da attığı tweet’de: “Beyaz Saray’da bu görevi üstlenebilecek birçok isim vardı. Kampanyamızın başladığı günden bu yana ise Mick’in üstün başarıları sebebiyle bu görev için onu uygun gördüm. Kendisi ile beraber büyük işler başaracağız.”

Amerikan Başkanı Trump seçim kampanyasında Meksika sınırına yasa dışı göçü durdurmak için büyük bir duvar inşa edeceğini açıklamıştı. Kongre’de bu karar sert bir dille geri çevrilmiş fakat Trump bu kararında ısrarcı. Duvarın yapımı başlandı fakat başkan bu proje için gerekli fonu hala daha sağlayamadı. Bitcoin’ özel ilgi gösteren Mick, belkide gerekli fonu sağlamak için bir ICO projesini başlatabilir.

Kripto Konseyi Kuruluyor Mu?

ABD Temsilciler Meclisi üyelerinden Warren Davidson ise konu ile alakalı: “Bir Tuğla Satın Al, Yaptığımız Duvarı İnşa Et kampanyası şuana kadar büyük başarı sağlayamadı. Duvarın yapımına başlandı fakat gerekli fon hala daha sağlanamadı.”

Davidson’da dijital varlık alanında bilgili ve olumlu görüşlere sahip bir kişi. Daha önce finansal alanda ki toplantılarda Bitcoin’e de değinen Davidson’ın, Mick’in gelişi ile birlikte ortak bir proje yürütmesi muhtemel.

Topluluklar ise bu kararın ardından SEC’in olumlu bir karar vereceğini düşünüyor. SEC, ETF kararlarını uzatacağını açıklayarak kripto paraların yıkım sürecini hızlandırmıştı. Kurulan kadroya bakıldığında ise ABD yakın zamanda dijital varlıklarla ilgili daha olumlu adımlar atacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner