Yükleniyor...

Beyaz Saray, Kripto’nun Çevresel Etkisi Hakkında Kamuoyu Yorumlarını Talep Ediyor

Beyaz Saray'a bağlı Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisi, kriptonun ülkenin iklim hedeflerine uygunluğu ile ilgili bir rapor hazırlıyor.

beyaz saray

Beyaz Saray’a bağlı Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisi, kriptonun ülkenin iklim hedeflerine uygunluğu ile ilgili bir rapor hazırlıyor.

Beyaz Saray’ın bilim ve teknoloji ekibi, kriptonun enerji kullanımı ve iklim üzerindeki etkisi hakkında kamuoyunun yorumunu bekliyor.

Başkan Joe Biden, Mart ayının başlarında yayınlanan kriptoyla ilgili yürütme emrinde Beyaz Saray Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisine (OSTP) “dijital varlıkların iklim değişikliği ve geçişle mücadele çabalarını engelleme veya ilerletme potansiyeli” hakkında bir rapor hazırlama görevini verdi.

Proof-of-work algoritmasına sahip kriptoların enerji kullanımı, dünya çapındaki düzenleyiciler için önemli bir gündem maddesi haline geldi.

Endüstri savunucuları kripto enerji kullanım tahminleri için kullanılan verilerin güvenilmez olduğunu iddia ederek bu endişelere karşı çıktılar.

OSTP’nin gelecek raporu, kriptonun çevresel etkisini detaylı bir biçimde ele alacak.

İlgili tarafların düşüncelerini Beyaz Saray ile paylaşmaları için 9 Mayıs’a kadar süreleri bulunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner