Yükleniyor...

Beyaz Saray’dan Seslenen Donald Trump’ın Açıklamaları BTC’yi Etkiledi!

ABD'deki tartışmalı seçimler devam ederken Bitcoin (BTC) bu belirsizliği lehine çevirmiş gibi görünüyor.

trump bitcoin btc

ABD’deki tartışmalı seçimler devam ederken Bitcoin (BTC) bu belirsizliği lehine çevirmiş gibi görünüyor. Lider kripto para birimi bugün harika bir ralli geçirerek 15.000 dolar seviyesini de aştı. Trump konuşmadan önce BTC, 15.630 dolardan işlem görüyordu.

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1324493225579696129?s=20

BTC, Trump’ın konuşması sırasında 100 dolar kadar geri çekilse de sonra bi anda fiyatlanarak 15.899 dolar seviyesine yükseldi. BTC’nin bu hareketi kripto para topluluğunu hareketlendirdi. CoinGecko verilerine göre BTC yazının yazıldığı sırada son 1 saatte %2.1, son 24 saatte %12.5, son 7 günde ise %18.3 oranında değer kazanmış durumdaydı.

Ekran Resmi 2020 11 06 04.01.55

Kripto para topluluğunun önemli isimlerinden Qiao Wang ise yaşanan ralliyi değerlendirirken  şu an önceki seviyelere nazaran daha sakin hissettiğini söyledi. Wang, şu ifadeleri kullandı:

“İlk 12.000 dolarlık seviyeyi kırdığımızdan daha sakin hissediyorum. Bu en zor kısımdı.”

Kripto para topluluğunun bir diğer önemli ismi Anthony Pompliano ise Bitcoin’in bu hareketinin kimin başkan olduğunu umursamadığını gösterdiğini dile getirdi. Bitcoin savunucularından bir diğer önemli isim TV sunucusu Max Keiser ise 16.000 dolar ve 17.000 doların direnç olmadığını, BTC için hiçbir direncin olmadığını söyledi.

Korku ve Açgözlülük Endeksi

Bitcoin korku ve açgözlülük endeksinde ibre açgözlülüğe dönmüş durumda. Endeks şu anda 90 puanla “aşırı açgözlülük” seviyesine işaret ediyor. Bilindiği üzere endeks sıfıra ne kadar yaklaşırsa, yatırımcıların piyasa hakkında o kadar umutsuz olduğu anlaşılıyor. Burada ise durum tam tersi.

Buna ek olarak yatırımcılar ne kadar açgözlü hale gelirse, piyasaların da o kadar düzeltmeye ihtiyaç duyduğu da bilinmektedir. Önümüzdeki günlerde seçim belirsizliğiyle beraber Bitcoin’de neler yaşanacağını hep birlikte göreceğiz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner