Yükleniyor...

Beyaz Saray’ın da Artık Blockchain Danışmanı Olacak

Kripto paralar konusunda yapılan düzenleme çalışmaları tüm hızıyla devam ederken Blockchain teknolojindeki gelişim giderek artıyor.

Beyaz Sarayin Artik Blockchain Danişmani Olacak

Kripto paralar konusunda yapılan düzenleme çalışmaları tüm hızıyla devam ederken Blockchain teknolojindeki gelişim giderek artıyor. Özellikle kripto düzenleme baskısı altında olan ABD, yakın zamanda güncellenen ABD Teknoloji Yasası‘na önemli bir kalem daha ekledi. Öyle ki artık Beyaz Saray‘ın Blockchain Danışmanı koltuğu olacak.

Beyaz Saray Artık Blockchain Danışmanı Koltuğuna Sahip

ABD’de enflasyon ile mücadele çalışmaları tüm hızıyla devam ederken kripto düzenleme baskıları da sürüyor. Bu noktada Blockchain teknolojisinin gelişimi ve önemi de göz ardı edilemez durumda. Bu yüzden Perşembe günü yapılan bir Meclis oylamasından sonra Kongre’nin her iki partisinden d destek alan mevzuat, Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisinde çalışacak Blockchain ve kripto para konularında yeni bir danışman koltuğu oluşturuyor.

Konu hakkında konuşan Kongre Blockchain Grubu Eşbaşkanı Darren Soto şu ifadelere yer verdi:

“Hükümetimizde inovasyonun şekillenmeye devam etmesini sağlamak için gereken politikayı geliştirmekten gurur duyuyorum”

Son olarak Çip ve Bilim Yasası olarak bilinen bu tasarının, parti ve Başkan Biden için önemli bir siyasi kazanç olarak kabul edildiğini belirtelim.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner