Yükleniyor...

Anchor, Terra’nın Hacmini Şişirmekle Suçlanıyor

Terra ekosistem çöküşünün etkileri devam ediyor.

Anchor Terranin Hacmini Sisirmekle Suclaniyor

Terra ekosistem çöküşünün etkileri devam ediyor. Çeşitli soruşturmalarla karşı karşıya kalan Terraform Labs ve bağlı kuruluşları hakkındaki iddialar çoğalıyor. Son olarak Güney Koreli devlet yayıncısı KBS’nin bildirdiğine göre Anchor Protocol, Terra’nın hacmini şişirmekle suçlanıyor.

Terra, Anchor’un Başını Ağrıtmaya Devam Ediyor!

Terra ekosisteminde yaşanan çöküş, beraberinde birçok şirketi iflasa sürükledi. Yaşanan bu çöküşten önce DeFi platformunda “en yüksek ticaret hacmi” ile övünen Terra’nın yaklaşık 250 bin Güney Koreli yatırımcısı bulunuyordu. KBS’ye göre, Anchor Protocol’deki TerraUSD mevduatları, kredileri ve teminat hizmetlerindeki bu yatırımcıların en büyükleri aslında Terraform Labs ve bağlı kuruluşları içeriyor.

Güney Koreli eyalet savcılarının da soruşturduğu “şişirme” olayında; yatırımcıların ekosistemin stablecoin’ine ve yerel kriptolara olan güvenini kazanmak için sayıları kendi kendine şişirdiği belirtiliyor. Olayı destekleyen en önemli durum ise Anchor Protocol’ün TerraUSD mevduatlarına yüzde 19,5’e varan APY getirmiş olması.

KBS’nin raporlarında; “Bu hizmetin önemli bir bölümünün Terra’nın ‘öz yatırımı’ ile sürdürüldüğü ortaya çıktı. Müşteri listesi incelendikten sonra Terra’nın mevduat, kredi ve teminatlarını en çok kullanan müşterilerin Terra ve Terra’nın yatırımcılarından başkası olmadığı tespit edildi.” detayları yer aldı.

Bu iddiaları araştıran eyalet savcılarının yanı sıra, ABD’de Terra’nın CEO’su Do Kwon ve diğer yatırımcıların kripto fiyatını şişirdiğini iddia eden başka bir toplu dava daha açıldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner