Yükleniyor...

Babel Finance’in Kayıpları 280 Milyon Doların Üzerinde

Bitcoin’in 35 bin dolarına altına düşmesiyle başlayan düşüş silsilesi, Terra’nın çöküşüyle daha da hızlandı ve piyasalar 1 trilyon doların altına geriledi.

Babel Financein Kayiplari 280 Milyon Dolarin Uzerinde

Bitcoin’in 35 bin dolarına altına düşmesiyle başlayan düşüş silsilesi, Terra’nın çöküşüyle daha da hızlandı ve piyasalar 1 trilyon doların altına geriledi. Kripto para şirketleri de piyasada kendi sınırlarında hareket etmek zorunda kaldı. Kripto borç verme platformu olan Babel Finance ise müşteri fonlarıyla yapılan ticarette 280 milyon dolara yakın para kaybetti.

Babel Finance Fon Toplamaya Çalışıyor

The Block’ta yayımlanan habere göre, daha önce para çekim işlemlerini askıya alan Babel Finance, müşteri fonlarıyla yapılan ticaret nedeniyle sıkıntılı bir sürece girdi. Babel Finance, müşteri fonlarıyla yapılan kaldıraçlı işlemle 8 bin Bitcoin ve 56 bin Ethereum (yaklaşık 280 milyon dolar) kaybetti.

Aynı zamanda üst düzey çalışanlarını da kaybeden şirket, yüz milyonlarca dolarlık borcu öz sermayeye dönüştürmeye ve bir kredi tesisinde daha fazla fon toplamaya çalışıyor.

Babel Finance konuyla ilgili açıklamalarını şu şekilde paylaştı:

BTC’nin 30 binden 20 bine hızla düştüğü Haziran ayının dalgalı haftasında, tescilli ticaret hesaplarındaki korunmayan pozisyonlarda önemli kayıplara oldu, bu durum birden fazla ticaret hesabının zorla tasfiyesine yol açtı ve 8,000 BTC ve 56.000 ETH kaybedildi.

Müşterilerinin para çekme işlemlerini askıya alan ve sonrasında 80 milyon dolarlık yeni bir fon sağlayan Babel Finance’ın içerisinde bulunduğu zor şartlar ilk önce çalışanlarını etkilemişti. Fakat şirketin durumu bu kez müşterilerini de önemli ölçüde etkileyecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner