Yükleniyor...

Cardano’nun Vasil Hard Fork’unda Gecikme Yaşanıyor

Cardano'nun çok beklenen Vasil hard fork'unda bir gecikme daha yaşanıyor.

cardanonun vasil hard forku ertelendi

Cardano‘nun çok beklenen Vasil hard fork‘unda bir gecikme daha yaşanıyor. Cardano 360 etkinliğinde IOG’nin yöneticilerin Kevin Hammond, birkaç haftalık daha gecikme olacağını söylemişti. Gecikmenin sebebi ise daha fazla test yapabilmek.

Cardano’nun Vasil Hard Fork’u için Birkaç Hafta Daha Gerekli

Cardano Vasil hard fork‘un zaman çizelgesi için haziran ayında bir değişiklik yapılmıştı. Bu değişiklikle birlikte planlanan tarih, temmuz ayının son haftasıydı. 3 Temmuz günü gerçekleşen testnet hard fork’undan sonra borsaların ve SPO’ları test için en az dört haftaya daha ihtiyaç duyduğu belirtildi. Bu da ertelemeyi beraberinde getirdi.

Konuyla ilgili konuşan IOG Teknik Müdürü Kevin Hammond şunları söyledi:

“Bulunduğumuz yerden, gerçek Vasil hard fork’a gitmemize birkaç hafta daha olabilir. Bu inanılmaz derecede önemli. Sorunsuz bir süreç sağlamak için tüm kullanıcılar hard fork boyunca ilerlemeye hazır olmalıdır”

Bu ertelemenin gerekçesi olarak daha fazla test yapmak ve sorunsuz bir süreç sağlamak.

Gecikme hakkında tepkiler de farklı oldu.

Bir kullanıcı attığı tweette bunun biraz hayal kırıklığı yarattığını söyledi. Diğer yandan birkaç haftalık gecikmenin büyük resme bakınca hiçbir şey olduğunu da vurguladı.

IOG, geçen hafta haftalık değerlendirme raporunda yeni bir düğüm v.1.35.2 üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Bu sürüm, önceki düğüm sürümlerindeki hataları düzeltmeyi hedefliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner