Yükleniyor...

Biden, Para Birimi Kontrol Ofisi (OCC) Başkanlığına Profesör Omarova’yı Aday Gösterebilir

Biden yönetiminin Saule Omarova’yı Para Birimi Kontrol Ofisi (OCC) başkanlığı için aday gösterebileceği bildirildi.

biden para birimi kontrol ofisi occ baskanligina profesor omarovayi aday gosterebilir

Biden yönetiminin Saule Omarova’yı Para Birimi Kontrol Ofisi (OCC) başkanlığı için aday gösterebileceği bildirildi.

Bir Bloomberg haberine göre Biden yönetimi, Cornell Üniversitesi Profesörü Omarova’yı OCC başkanlığı için aday gösterebilir. Geçtiğimiz ay yönetimin Omarova’yı incelediği söylenmişti. 

Omarova son yıllarda mevcut banka yapısı ve kripto varlıklar hakkında birtakım yorumlarda bulunmuştu. Ele aldığı bir makalede kripto varlıkların da dahil olduğu fintek kavramının finansal hizmetlerin çalışma şeklini değiştirdiğini söylemiş ancak kripto varlıkların finansal sistemde bir “devrim yaratabileceği” fikrine eleştirel yaklaşmıştı.

Diğer taraftan Omarova aynı makalede Bitcoin’in yolculuğunu “büyüleyici” olarak nitelendirerek şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’in belirsiz bir tekno-ütopik deneyden Goldman Sachs’ın piyasa yapıcı kitaplarına ve kurumsal yatırımcıların portföylerine uzanan inanılmaz yolculuğu da daha derin bir anlamda büyüleyici.. Fintek teknolojisinin nasıl olabileceğine dair canlı bir örnek sunuyor ve ticarete konu olan finansal varlıkları yoktan var eden bir şekilde sentezlemek için kullanılıyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner