Yükleniyor...

Biden Yönetimi, Federal Kurumlardan Kripto Varlıklar Hakkında Bir Hükumet Stratejisi Belirlemesini İstiyor

Biden yönetimi, federal kurumlardan kripto varlıklar hakkında kapsamlı bir hükumet stratejisi belirlemesini istiyor.

biden yonetimi federal kurumlardan kripto varliklar hakkinda bir hukumet stratejisi belirlemesini istiyor

Biden yönetimi, federal kurumlardan kripto varlıklar hakkında kapsamlı bir hükumet stratejisi belirlemesini istiyor. Önümüzdeki ay yayımlanması beklenen yönergede, kripto varlıkların riskleri ve fırsatları belirlenecek. 

Bloomberg’ün aktardığına göre Beyaz Saray, kripto varlıklar hakkında bir yönerge hazırlanması talimatı verdi. İsimsiz kaynaklara dayandırılan haberde, Biden yönetiminden üst düzey yetkililerinin önümüzdeki birkaç hafta içinde sunulacak bu yönergeyi görüşmek üzere birçok kez bir araya geldiği ifadeleri yer aldı. Bilindiği gibi federal kurumlar, yıllardır kripto varlıklar hakkında çalışmalar yürütürken; düzenlemeler konusunda da rehberlik ediyor. 

Daha önce aktardığımız üzere ABD’nin düzenleyici kurumları olan OCC, SEC ve CTFC, kripto varlıkların nasıl düzenlenmesi gerektiğine ilişkin birçok kılavuz yayımladı ve açıklamalar yaptı. Ancak bu çabalar, daha önce tek bir kurum tarafından koordine edilmemişti. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner