Yükleniyor...

Biden’ın hamlesi yapay zeka token’larını salladı!

ABD Başkanı Joe Biden'ın yapay zekanın potansiyel tehditlerine yönelik hamlesi, yapay zeka token'larını salladı.

biden yapay zeka token düşüş

ABD Başkanı Joe Biden’ın yapay zekanın potansiyel tehditlerine yönelik hamlesi, yapay zeka token’larını salladı.

ABD Başkanı Joe Biden, geçtiğimiz gün yapay zekanın yarattığı potansiyel tehditlere yönelik idari emir yayımladı. Biden’ın yayımladığı idari emirler, yapay zekanın güvenli, emniyetli ve güvenilir bir şekilde kullanılmasını ele aldı.

Biden’ın yayımladığı emirde, yapay zekanın hem fayda hem de tehlike açısından büyük bir potansiyele sahip olduğu belirtildi. ABD hükümeti, yapay zekanın tehdit kısmını en aza indirmek için gerekli çalışmaların başlayacağının sinyalini verdi. Biden’ın açıklamaları sonrası, yapay zeka token’ları sarsıntı yaşadı. Ancak bu token’lar, kısa sürede fiyat istikrarını geri aldı.

ABD, yapay zeka token’larını tedirgin etti

ABD Başkanı Joe Biden, yapay zeka ile ilgili Beyaz Saray icra emrini yayımladı. Yapay zekayı sert bir şekilde irdeleyen Biden’ın açıklamaları sonrası, yapay zeka token’larında düşüş yaşandı. Token’lar yüzde 10’a yakın değer kaybı yaşasa da kısa sürede toparlandı.

Yapay zeka bidene

Biden, uzun süredir beklenilen yapay zekaya ilişkin idari emri yayımladı. Emirde, “Sorumlu yapay zeka kullanımı, dünyamızı daha müreffeh, üretken, yenilikçi ve güvenli hale getirirken acil zorlukların çözülmesine yardımcı olma potansiyeline sahiptir. Sorumsuz kullanım ise dolandırıcılık, ayrımcılık, önyargı ve dezenformasyon gibi toplumsal zararları artırabilir; çalışanları yerinden edebilir ve güçsüzleştirebilir; rekabeti engelleyebilir ve ulusal güvenlik için risk oluşturabilir.” denildi.

Başkan Biden’ın eylem planının yapay zeka girişimlerini engelleyip engellemeyeceği merak konusu oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan eski a16z ortağı ve şu anda Gensyn Network Operasyon Başkanı Jeff Amico, “ABD inovasyonu için korkunç” dedi.

Yapay zeka token’ları The Graph’ın (GRT), Fetch.AI’nın (FET), SingularityNET’in (AGIX) ve Ocean Protocol’ün (OCEAN) her biri yüzde 4 ila yüzde 7 düşüş gösterdi. Ancak piyasada birçok altcoin’in de benzer düşüş yaşadığı göz önüne alındığında, Biden’ın hamlesi yapay zeka token’larını sallasa da yıkamadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner