Yükleniyor...

Biden’ın Siber Güvenlik Toplantısının Katılımcısına Göre Kripto Varlıklar Suç Oranını Artırıyor

CNBC muhabiri Eamon Javers'a göre, ABD Başkanı Joe Biden'in siber güvenlik odaklı toplantısında yer alan bir katılımcı, ABD hükümetinin kripto para birimi endüstrisine “çok daha sert” davranması gerektiğini söyledi.

kripto para siber saldiri abd

CNBC muhabiri Eamon Javers’a göre, ABD Başkanı Joe Biden’in siber güvenlik odaklı toplantısında yer alan bir katılımcı, ABD hükümetinin kripto para birimi endüstrisine “çok daha sert” davranması gerektiğini söyledi.

Javers, Big Tech firmaları ve finans liderleriyle siber güvenlik planlarını tartışmaya odaklanan, saatlerce süren etkinlikte de hazır bulunan isimsiz bir CEO’dan bahsediyor.

Zirvenin ardından Google, IBM ve diğer teknoloji devleri, on yılın en önemli sorunlarından biri olduğuna inandıkları siber güvenliği desteklemek için milyarlarca dolar harcamayı taahhüt etti.

Biden yönetimi, bu yılın başlarında çok sayıda yüksek profilli siber saldırının uluslararası manşetlere çıkmasından sonra kendini zor bir noktada buldu. Bunlardan Colonial Pipeline hack’i en dikkate değer olaydı.

Siber suçlular, anonim yapıları nedeniyle kripto para birimlerinde fidye yazılımı ödemeleri talep etme eğilimindedir. Bu, yasa koyucuları bu tür saldırılarda kriptonun rolü konusunda alarm vermeye sevk etti.

Senato Yargı Komitesi tarafından Temmuz ayında yapılan bir duruşmada, ABD Gizli Servisi’nden Jeremy Sheridan, dijital para birimlerinin siber suçların karlılığında artışa yol açtığını iddia etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner